• Pracownie językowe w płockich szkołach

     • Program „Pracownie językowe w płockich szkołach” to przedsięwzięcie współfinansowane przez miasto Płock i Fundację ORLEN. W ramach projektu 20 szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało doposażone nowoczesnym sprzętem, który znacząco ułatwia naukę języków obcych. Koszt programu to 490 tysięcy złotych, z czego 400 tys. zostało dofinansowane ze środków Fundacji ORLEN, a 90 tys. pochodziło z budżetu miasta Płocka.

      Tym razem, po pracowniach fizycznych, chemicznych, biologicznych oraz zawodowych, 20 płockich szkół wzbogaciło się o nowoczesne, multimedialne pracownie językowe.

      Dotychczasowe pomoce dydaktyczne radiomagnetofony, komputery czy projektory zastąpiły nowoczesne monitory interaktywne LED 65″, komputery PIA wyposażone w programy do zarządzania klasopracownią, tablety, profesjonalne słuchawki, estetyczne stanowiska pracy uczniowskiej spięte systemowo z klasopracownią. Realizacja projektu „Pracownie językowe w płockich szkołach” przyczyniła się do powstania profesjonalnych, nowoczesnych multimedialnych pracowni językowych spełniających najwyższe standardy. Ich funkcjonalność zapewni młodzieży wyższy standard słuchanego tekstu, stworzy lepsze warunki do indywidualnego, niczym nie skrępowanego rozwoju każdego ucznia w obszarze konstruowania wypowiedzi oraz komunikowania z innymi uczniami w grupie.

      Wykorzystanie multimedialnej pracowni językowej nie ograniczy się li tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Będzie ona swoistym „oknem na świat” dla młodzieży, dzięki możliwości korzystania z edukacyjnych zasobów internetowych, chociażby wirtualnych spacerów po muzeach, galeriach i miejscach związanych z historią oraz popkulturą innych krajów.

      Wykorzystanie zasobów multimedialnych i narzędzi informatycznych w nauce języka obcego, nie tylko uatrakcyjni proces edukacyjny, ale również wpłynie na większe zaangażowanie ze strony uczniów w proces dydaktyczny oraz pozwoli na koncentrację młodzieży ukierunkowaną na wykonywane ćwiczenia. Możliwy będzie swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. W naturalny sposób wpłynie to na tempo oraz, co najważniejsze, efekty pracy. Z wielu dostępnych badań wynika, że korzystanie z multimedialnych narzędzi do nauki języka zwiększa skuteczność przyswajania nowej wiedzy nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania. Jest to kluczowe, szczególnie w nauczaniu i uczeniu się języków obcych.

      Dzięki realizacji programu płockie szkoły mogą zapewnić uczniom naukę języków obcych na miarę XXI wieku.

     • Nasi uczniowie zakończyli praktyki w spółce Orlen Serwis

     • ​​​​W maju grupa uczniów z naszej szkoły zakończyła miesięczne praktyki zawodowe w ORLEN Serwis.

      Praktykanci mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku, zdobyć praktyczne doświadczenie i poznać tajniki zawodów z branży elektrycznej, mechaniki statycznej i maszyn wirujących.

      Na praktykach w ORLEN Serwis poznaliśmy mega przydatne, praktyczne umiejętności na stanowisku elektryka. Na pewno są to bardziej zaawansowane rzeczy, niż te których nauczyliśmy się w szkole. Jednocześnie wszystkie zadania są ciekawe — myślę, że wiedza z praktyk przyda nam się również na egzaminach w szkole.”  Szymon kl. III TAG

      Doświadczeni Pracownicy Spółki przekazują nam dużo praktycznej wiedzy. Fajnie, że mamy możliwość zobaczyć »od środka« jak wygląda praca mechaników w branży maszyn wirujących. ORLEN Serwis był pierwszą firmą, o której pomyśleliśmy jako miejscu do odbycia praktyk.”  Michał L. i Michał Ch. kl. III TBFP 

      Praktyki w ORLEN Serwis bardzo mi się podobają. Otrzymujemy dużo przydatnych informacji i praktycznych umiejętności. Miałem tutaj możliwość przekonać się, na czym polega praca mechanika. Po zakończeniu szkoły, na pewno będę miał w głowie ORLEN Serwis jako miejsce, do którego chciałbym przyjść do pracy.”  Maciek Marciniak kl. III TBFG

      Chcesz odbyć swoje praktyki w ORLEN Serwis? Jeśli jesteś pełnoletnim uczniem klasy o specjalizacji: mechanicznej, elektrycznej lub automatycznej:

      • zgłoś swoją kandydaturę do Opiekuna praktyk w Szkole,
      • możesz zrealizować je całym rokiem, łącząc zajęcia szkolne z praktyką,
      • praktyki trwają 4 tygodnie,
      • wejdź na stronę www.orlenserwis.pl w zakładkę Kariera i aplikuj!

      ORLEN Serwis jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej ORLEN. Podstawową działalność koncentruje na utrzymaniu ruchu instalacji przemysłowych, obsłudze urządzeń i instalacji, realizacji remontów oraz usług na rzecz PKN ORLEN oraz ANWIL, a także podmiotów zewnętrznych.