• Kto jest organizatorem Olimpiady?

    Organizatorem Olimpiady od 7 lat jest Fundacja Zwolnieni z Teorii z Warszawy. Naszym celem jest motywowanie uczniów do podejmowania działalności społecznej oraz przygotowanie uczniów do wyzwań rynku pracy. Poprzez organizację projektów społecznych nasi uczestnicy nie tylko przyczyniają się do poprawy życia w lokalnych społecznościach, ale również zdobywają praktyczne kompetencje po raz pierwszy wchodząc w rolę lidera zespołu, co pozwoli im się wyróżnić podczas rozmów rekrutacyjnych.

    Czym jest Olimpiada projektów społecznych?

    Zwolnieni z Teorii to największa Olimpiada, w której do tej pory ponad 80 tys. uczniów z całej Polski, zrealizowało już ponad 2,8 tys. projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na życie ok. 15 milionów Polaków.

    Podczas Olimpiady, uczniowie organizują własne projekty społeczne. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie. Najlepsze projekty co roku odbierają nagrody z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych - premiera lub ministrów.

    Jak przebiega Olimpiada?

    1. Uczniowie zbierają zespół i wymyślają pomysł na projekt, który poprawi ich otoczenie i pomoże innym.
    2. Realizują projekt korzystając ze wskazówek na platformie i wsparcia mentora.
    3. Każdy Finalista odbiera certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie.

    Terminy

    Olimpiada rozłożona jest w czasie podobnie jak rok szkolny (wrzesień-kwiecień). Aby wziąć udział w Olimpiadzie, należy zarejestrować się na naszej platformie www.zwolnienizteorii.pl.

    Co zyskują uczestnicy?

    Zdobywają praktykę i wiedzę

    Uczniowie zdobywają doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłysną podczas rozmów rekrutacyjnych. Razem  z Coca-Cola, Google i Project Management Institute przygotowaliśmy przewodniki: z marketingu, umiejętności cyfrowych i zarządzania projektami. To praktyczne wskazówki, które pomogą im skutecznie zrealizować projekt.

    Zyskują prestiżowe tytuły i nagrody

    Każdy, kto ukończy swój projekt, zostaje Finalistą Olimpiady. Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o Wilki- nagrody, które podczas Wielkiego Finału wręczają przedstawiciele najwyższych władz państwowych i prezesi największych firm.

    Otrzymują międzynarodowe certyfikaty

    Za realizację projektu, każdy uczeń otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute. To prestiżowa instytucja, zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie mogą zdobyć certyfikat od Google i Coca-Cola.

    Większe szanse na dostanie się na uczelnie międzynarodowe

    Bogate doświadczenie uzyskane podczas organizacji projektów daje znaczną przewagę uczestnikom naszej Olimpiady przy ubieganiu się o pracę czy studia za granicą. Wśród naszych alumnów znajdują się obecni studenci wielu zagranicznych uczelni, w tym Stanfordu czy Harvardu.

    Czy to coś kosztuje uczniów?

    Nie, udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii jest w pełni bezpłatny.

    Co zyskuje szkoła?

    Obecność w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

    To ranking szkół, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów. Przedstawia 300 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Ranking można odnaleźć na naszej stronie: www.zwolnienizteorii.pl/ranking.

    Rozgłos

    Inicjatywy społeczne realizowane przez uczniów w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii są zauważane w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

    Wyróżnienie

    Korzystanie z nowoczesnych metod nauczania pozwala szkole wyróżnić się na tle innych szkół.

    Prestiż

    Szkołom z czołowych miejsc rankingu wręczane są nagrody przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych  i prezesów największych firm, co przyczynia się do wzrostu prestiżu szkoły.

    Rozwój nauczyciela

    Nauczyciel z danej szkoły, w której realizowana jest Olimpiada Zwolnieni z Teorii może dołączyć do grona Nauczycieli Zwolnieni z Teorii. Dzięki temu zyska on dostęp do nowych narzędzi edukacyjnych wspieranych przez Google.org, będzie korzystać z bezpłatnych szkoleń i zbuduje partnerską relację ze swoimi uczniami.

    Czy Olimpiada zwalnia z matury lub daje wstęp na studia?

    Olimpiada pomaga bardziej na rynku pracy czy rekrutacji na zagraniczne uczelnie. Każdy, kto zostaje finalistą Olimpiady, a jest to rocznie ponad 1000 uczniów, otrzymuje certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute ceniony przez pracodawców na całym świecie. Project Management Institute to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie mogą zdobyć certyfikat od Google i Coca-Cola.

    Wspierają nas

    Naszą inicjatywę poparło już wiele autorytetów i Instytucji Państwowych. Wspierają nas m.in. Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta, Agnieszka Hyży, Grzegorz Łapanowski oraz Mirosław Proppe - prezes WWF Polska, Jolanta Wiewióra - dyrektor zarządzająca HR i komunikacją w BGK, a także Adam Bodnar - dotychczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich.

    Opiekunowie projektów na terenie szkoły: Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba

     
   • Projekty realizowane w naszej szkole w ramach Olimpiady zwolnieni z Teorii

     • Spoko młodzież

     • W projekcie „Spoko młodzież” stawiamy na dobrą praktykę, pomoc i kulturę między sobą. Każdy może nas wspierać, aby uczyć się i współpracować ze wspaniałymi ludźmi. Celem projektu jest zebranie grupy, współpraca między sobą, pomoc. Jakbyśmy to zrealizowali? Komunikacja w grupie w zakresie możliwości organizacji spotkań. A na czym polegała rola identyfikatorów? Sposób użycia Serdecznie zapraszamy do nas :) 

     • Moja energia

     • Aplikacja pomaga w zarządzaniu energią w biurach i gospodarstwach domowych, poprzez wykorzystanie zużycia energii i wykrywanie nieenergooszczędnych urządzeń. Aplikacja automatycznie oferuje zaawansowane, energooszczędne urządzenie oraz użytkownika o estymowanym zużyciu w danym czasie.

     • Elektryk na pompie

     • My uczniowie technikum chcemy podjąć próbę przeciwdziałania „Otyłości” wśród społeczności szkolnej.  

      Nasze planowane działania to:

      1. Cykl spotkań z dietetykiem – zdrowe nawyki zywieniowe. 

      2. Cykl spotkań z trenerem personalnym – aktywny i mądry wysiłek fizyczny. 

      3. Organizacja siłowni plenerowej.

      Spotkanie z trenerka fitnes Patrycją Adamczyk z Activ Life

      Spotkanie z trenetrem personalnym Michałem Buczyńskim i fizjoterapeutką Agatą Stasiak z Fit Majk Szaman

      Spotkanie z dietetyczką Joanną Domańską Markiewicz

      Budowa siłowni plenerowej

      Wzmianki medialne

   • Pliki do pobrania