• Kto jest organizatorem Olimpiady?

    Organizatorem Olimpiady od 7 lat jest Fundacja Zwolnieni z Teorii z Warszawy. Naszym celem jest motywowanie uczniów do podejmowania działalności społecznej oraz przygotowanie uczniów do wyzwań rynku pracy. Poprzez organizację projektów społecznych nasi uczestnicy nie tylko przyczyniają się do poprawy życia w lokalnych społecznościach, ale również zdobywają praktyczne kompetencje po raz pierwszy wchodząc w rolę lidera zespołu, co pozwoli im się wyróżnić podczas rozmów rekrutacyjnych.

    Czym jest Olimpiada projektów społecznych?

    Zwolnieni z Teorii to największa Olimpiada, w której do tej pory ponad 80 tys. uczniów z całej Polski, zrealizowało już ponad 2,8 tys. projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na życie ok. 15 milionów Polaków.

    Podczas Olimpiady, uczniowie organizują własne projekty społeczne. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie. Najlepsze projekty co roku odbierają nagrody z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych - premiera lub ministrów.

    Jak przebiega Olimpiada?

    1. Uczniowie zbierają zespół i wymyślają pomysł na projekt, który poprawi ich otoczenie i pomoże innym.
    2. Realizują projekt korzystając ze wskazówek na platformie i wsparcia mentora.
    3. Każdy Finalista odbiera certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie.

    Terminy

    Olimpiada rozłożona jest w czasie podobnie jak rok szkolny (wrzesień-kwiecień). Aby wziąć udział w Olimpiadzie, należy zarejestrować się na naszej platformie www.zwolnienizteorii.pl.

    Co zyskują uczestnicy?

    Zdobywają praktykę i wiedzę

    Uczniowie zdobywają doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłysną podczas rozmów rekrutacyjnych. Razem  z Coca-Cola, Google i Project Management Institute przygotowaliśmy przewodniki: z marketingu, umiejętności cyfrowych i zarządzania projektami. To praktyczne wskazówki, które pomogą im skutecznie zrealizować projekt.

    Zyskują prestiżowe tytuły i nagrody

    Każdy, kto ukończy swój projekt, zostaje Finalistą Olimpiady. Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o Wilki- nagrody, które podczas Wielkiego Finału wręczają przedstawiciele najwyższych władz państwowych i prezesi największych firm.

    Otrzymują międzynarodowe certyfikaty

    Za realizację projektu, każdy uczeń otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute. To prestiżowa instytucja, zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie mogą zdobyć certyfikat od Google i Coca-Cola.

    Większe szanse na dostanie się na uczelnie międzynarodowe

    Bogate doświadczenie uzyskane podczas organizacji projektów daje znaczną przewagę uczestnikom naszej Olimpiady przy ubieganiu się o pracę czy studia za granicą. Wśród naszych alumnów znajdują się obecni studenci wielu zagranicznych uczelni, w tym Stanfordu czy Harvardu.

    Czy to coś kosztuje uczniów?

    Nie, udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii jest w pełni bezpłatny.

    Co zyskuje szkoła?

    Obecność w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

    To ranking szkół, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów. Przedstawia 300 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Ranking można odnaleźć na naszej stronie: www.zwolnienizteorii.pl/ranking.

    Rozgłos

    Inicjatywy społeczne realizowane przez uczniów w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii są zauważane w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

    Wyróżnienie

    Korzystanie z nowoczesnych metod nauczania pozwala szkole wyróżnić się na tle innych szkół.

    Prestiż

    Szkołom z czołowych miejsc rankingu wręczane są nagrody przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych  i prezesów największych firm, co przyczynia się do wzrostu prestiżu szkoły.

    Rozwój nauczyciela

    Nauczyciel z danej szkoły, w której realizowana jest Olimpiada Zwolnieni z Teorii może dołączyć do grona Nauczycieli Zwolnieni z Teorii. Dzięki temu zyska on dostęp do nowych narzędzi edukacyjnych wspieranych przez Google.org, będzie korzystać z bezpłatnych szkoleń i zbuduje partnerską relację ze swoimi uczniami.

    Czy Olimpiada zwalnia z matury lub daje wstęp na studia?

    Olimpiada pomaga bardziej na rynku pracy czy rekrutacji na zagraniczne uczelnie. Każdy, kto zostaje finalistą Olimpiady, a jest to rocznie ponad 1000 uczniów, otrzymuje certyfikat z zarządzania projektami zgodny z metodyką Project Management Institute ceniony przez pracodawców na całym świecie. Project Management Institute to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie mogą zdobyć certyfikat od Google i Coca-Cola.

    Wspierają nas

    Naszą inicjatywę poparło już wiele autorytetów i Instytucji Państwowych. Wspierają nas m.in. Mariusz Szczygieł - dziennikarz, reportażysta, Agnieszka Hyży, Grzegorz Łapanowski oraz Mirosław Proppe - prezes WWF Polska, Jolanta Wiewióra - dyrektor zarządzająca HR i komunikacją w BGK, a także Adam Bodnar - dotychczasowy Rzecznik Praw Obywatelskich.

    Opiekunowie projektów na terenie szkoły: Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba

     
   • Projekty realizowane w naszej szkole w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

     • Rozwiązanie dla szklarni - w trakcie realizacji

     • Temat: Przestrzeń Miejska - KrokDoEnergii

      Format: Projekt technologiczny

      Projekt polega na stworzeniu chodników wyposażonych w technologię , umożliwiającą pozyskiwanie energii elektrycznej podczas korzystania z nich. Specjalne czujniki reagują na nacisk i ruch, co pozwala na przekształcenie energii kinetycznej w prąd elektryczny. Ten innowacyjny pomysł ma na celu nie tylko zrównoważone pozyskiwanie energii, ale także potencjalne zastosowania w zasilaniu oświetlenia ulicznego czy ładowaniu urządzeń elektrycznych. To krok w stronę bardziej efektywnej i zrównoważonej infrastruktury miejskiej.

      https://www.instagram.com/krokdoenergii/ 

      Program partnerski:

       

     • Temat: Projekt Eko Transport

      Format: Ekologiczny

      Projekt Eko Transport to innowacyjna inicjatywa, która ma na celu poprawę dostępności do transportu publicznego w naszej okolicy. W ramach projektu planujemy uruchomienie nowej linii autobusowej kursującej w weekend. Realizacja tego projektu w dużej części zależy od wsparcia społeczności, nie tylko lokalnej, a można tego dokonać wpłacaniem małych kwot na zbiórkę. Co więcej, Projekt Eko Transport to nie tylko promocja transportu zbiorowego jako ekologiczniejsza alternatywa dla samochodów. To również ekologiczny projekt, który ma na celu ochronę drzew przed nadmierną wycinką poprzez recykling makulatury. W ramach dodatkowej akcji zbieramy makulaturę, która następnie jest oddawana do recyklingu. Pieniądze uzyskane z recyklingu makulatury wspierają nasz projekt.

      https://sites.google.com/view/projekt-eko-transport

      pomagam.pl/projektekotransport

      https://www.youtube.com/@projekt.eko.transport

      https://www.tiktok.com/@projekt_eko_transport?_t=8hncUQ4OvpY&_r=1

      https://www.instagram.com/projekt_eko_transport?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA%3D%3D

      Program partnerski:

     • Myenergy - w trakcie realizacji

     • Aplikacja pomaga w zarządzaniu energią w biurach i gospodarstwach domowych, poprzez wykorzystanie zużycia energii i wykrywanie nieenergooszczędnych urządzeń. Aplikacja automatycznie oferuje zaawansowane, energooszczędne urządzenie oraz użytkownika o estymowanym zużyciu w danym czasie.

     • Psycholodzy dla młodzieży - projekt ukończony (uczniowie w FINALE 2023, otrzymali Brązowego Wilka)

     • W projekcie „Psycholodzy dla młodzieży” to projekt jako reklama społeczna na temat społeczeństwa obywatelskiego i zakłada edukację i promocję zdrowia psychicznego oraz walki z depresją wśród młodzieży szkolnej.  Serdecznie zapraszamy do nas :) 

      Wielki Finał 2023 

     • Elektryk na pompie - projekt zakończony (uczniowie dostali się do FINAŁU 2023)

     • My uczniowie technikum chcemy podjąć próbę przeciwdziałania „Otyłości” wśród społeczności szkolnej.  

      Nasze planowane działania to:

      1. Cykl spotkań z dietetykiem – zdrowe nawyki zywieniowe. 

      2. Cykl spotkań z trenerem personalnym – aktywny i mądry wysiłek fizyczny. 

      3. Organizacja siłowni plenerowej.

      Spotkanie z trenerka fitnes Patrycją Adamczyk z Activ Life

      Spotkanie z trenetrem personalnym Michałem Buczyńskim i fizjoterapeutką Agatą Stasiak z Fit Majk Szaman

      Spotkanie z dietetyczką Joanną Domańską Markiewicz

      Budowa siłowni plenerowej

      Wzmianki medialne

      FINAŁ ZWOLNIONYCH Z TEORII 2023

   • Pliki do pobrania

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
   • (+48) 24 366‒99‒91
   • ul. Narodowych Sił Zbrojnych 7, 09-400 Płock Poland
   • 7:00–15:00 (od poniedziałku do piątku)
   • W sprawach rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 sekretariat jest czynny w godzinach 8:00–14:00
  • Logowanie