• Koło Motoryzacyjne

    • Koło Motoryzacyjne w naszej Szkole funkcjonuje już od 2002 roku. W ciągu tych lat członkowie kola godnie reprezentowali Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w licznych motoryzacyjnych konkursach, w których zajmowali wysokie miejsca.

     Głównymi celami Koła Motoryzacyjnego są przygotowanie uczniów do konkursów i poszerzenie wiedzy o stosowanych systemach w pojazdach: bezpieczeństwa, sterujących pracą silnika, zwiększających komfort jazdy oraz systemach i urządzeniach diagnostycznych.

     Opiekunem Koła Motoryzacyjnego jest Jacek Szpetulski

    • Trzecie miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie wojewódzkim

    • Uczniowie z klas czwartych Technik Mechanik i Technik Pojazdów Samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Kacper Dalkowski, Arkadiusz Olszewski i Jakub Kamiński zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn z województwa mazowieckiego. W dniu 23 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim i odnieśli duży sukces zajmując trzecie miejsce na podium. W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Jakub Kamiński.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza: z przepisów ruchu drogowego, z obsługi pojazdu i z pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.

    • Pierwsze miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie rejonowym

    • Uczniowie z klas czwartych Technik Mechanik i Technik Pojazdów Samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Arkadiusz Olszewski, Kacper Dalkowski i Jakub Kamiński zajęli pierwsze miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie rejonowym. Uczniowie zajmując pierwsze miejsce na etapie rejonowym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego XXV, który odbędzie się 23 maja 2023r. w Warszawie.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza z przepisów ruchu drogowego.

    • Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny    edycja XIV

    • Uczniowie z Technikum ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Kamil Grzelak, Kacper Bado i Paweł Matczak w dniu 23 marca 2023 roku reprezentowali naszą szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Mechanicznym edycja XIV. Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny zorganizowany został przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

     Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny składał się z następujących części:

     pisemnej – obejmującej rozwiązanie testu z zakresu mechatroniki;

     praktycznej – obejmującej zaprojektowanie układu pneumatycznego oraz opracowanie projektu w CAD.

    • Olimpiada Techniki Samochodowej  edycja XXIV

    • Uczniowie klasy pierwszej o profilu technik pojazdów samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Łukasz Kalinowski i Alan Kopeć w dniu 24 marca 2023 roku reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Techniki Samochodowej edycja XXIV. Olimpiada Techniki Samochodowej zorganizowana została przez redakcję Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w trybie on-line.

     W trakcie Olimpiady Techniki Samochodowej oceniano wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

    • Turniej Maszyn Wiatrowych

    • Uczniowie klasy trzeciej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Filip Dzwonkowski, Kamil Grzelak, Szymon Kęsy w dniu 15 marca 2023 roku reprezentowali szkołę w eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych. W czasie turnieju oceniano: moc, obroty oraz moment obrotowy maszyny wiatrowej napędzanej wentylatorem tłoczącym powietrze na stanowisku pomiarowym. Uczniowie od podstaw wykonali samodzielnie maszynę wiatrową zgodnie z założeniami regulaminu turnieju. W czasie pomiaru na stanowisku pomiarowym skonstruowana przez uczniów naszyj szkoły maszyna wiatrowa uzyskała następujące wyniki: moc = 2,31W; obroty = 326.2 rpm; moment obrotowy = 0,034 Nm.

    • Olimpiada Wiedzy Technicznej edycja XLIX

    • Uczniowie klasy pierwszej o profilu technik pojazdów samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Jakub Kijek, Bartosz Zaleski oraz uczniowie klasy czwartej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Piotr Cebulski, Damian Klonowski, Marcin Laskowski, Michał Lisowski, Maciej Marciniak, Adam Orłowski w dniu 14.11.2022 roku reprezentowali szkołę w zawodach I stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada Wiedzy Technicznej została przeprowadzona na terenie naszej szkoły w trybie on-line. W trakcie Olimpiady zawodnicy musieli wskazać poprawne odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z pośród 6 zadań otwartych. W zadaniach otwartych rozwiązaniem był wynik liczbowy wprowadzony według wskazanej przez system jednostki miary. Olimpiada obejmowała sprawdzenie wiedzy zawodników z zakresu mechaniczno-budowlanego, obejmującego obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo-hutniczy.

    • Czwarte miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXIV na etapie wojewódzkim

    •  

     Uczniowie z klasy trzeciej Technik Mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Damian Klonowski, Michał Lisowski, Adam Orłowski zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn w województwie mazowieckim. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim.

     Reprezentanci naszej szkoły w klasyfikacji grupowej zajęli czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Adam Orłowski.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza: z przepisów ruchu drogowego, z historii polskiej motoryzacji i pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.

    • Olimpiada Techniki Samochodowej edycja XXIII

    • Uczniowie z Technikum ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Michał Chojnowski, Maciej Mierzejewski w dniu 18.03.2022 roku reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Techniki Samochodowej edycja XXIII. Olimpiada Techniki Samochodowej zorganizowana została przez redakcję Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w trybie on-line.

     W trakcie Olimpiady Techniki Samochodowej oceniano wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

    • Olimpiada Wiedzy Technicznej edycja XLVIII

    • Uczniowie klasy trzeciej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Piotr Cebulski, Michał Chojnowski, Kamil Gorczyca, Damian Klonowski, Michał Lisowski w dniu 22.10.2021 roku reprezentowali szkołę na Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Olimpiada Wiedzy Technicznej została przeprowadzona na terenie naszej szkoły w trybie on-line. W trakcie Olimpiady zawodnicy musieli wskazać poprawne odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z pośród 6 zadań. Olimpiada obejmowała sprawdzenie wiedzy zawodników z zakresu mechaniki i elektryki.