• Koło Motoryzacyjne

    • Koło Motoryzacyjne w naszej Szkole funkcjonuje już od 2002 roku. W ciągu tych lat członkowie kola godnie reprezentowali Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w licznych motoryzacyjnych konkursach, w których zajmowali wysokie miejsca.

     Głównymi celami Koła Motoryzacyjnego są przygotowanie uczniów do konkursów i poszerzenie wiedzy o stosowanych systemach w pojazdach: bezpieczeństwa, sterujących pracą silnika, zwiększających komfort jazdy oraz systemach i urządzeniach diagnostycznych.

     Opiekunem Koła Motoryzacyjnego jest Jacek Szpetulski

    • Drugie miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXVI na etapie rejonowym

    • Uczniowie z klas czwartych Technik Mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Kamil Grzelak, Paweł Matczak i Kacper Milczarski zajęli drugie miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXVI na etapie rejonowym.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza z: przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas samochodem/test Stewarta.

      

    • PGE TURNIEJ MASZYN WODNYCH

     W dniu 28 listopada 2023r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział Turnieju maszyn wodnych. Zadaniem było wykonanie turbiny napędzanej strumieniem wody, która podczas próby na stanowisku pomiarowym miała podnieść ciężarek 5kg na wysokość 2m. Naszą placówkę reprezentowali: Kamil Grzelak, Jakub Janiak, Jakub Kijek i Paweł Skwarski. Po dwóch próbach uplasowaliśmy się na czwartym miejscu, maszyna nasza do wykonania zadania zużyła 6,8 litra wody.    

    • Trzecie miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie wojewódzkim

    • Uczniowie z klas czwartych Technik Mechanik i Technik Pojazdów Samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Kacper Dalkowski, Arkadiusz Olszewski i Jakub Kamiński zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn z województwa mazowieckiego. W dniu 23 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim i odnieśli duży sukces zajmując trzecie miejsce na podium. W klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Jakub Kamiński.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza: z przepisów ruchu drogowego, z obsługi pojazdu i z pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.

    • Pierwsze miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie rejonowym

    • Uczniowie z klas czwartych Technik Mechanik i Technik Pojazdów Samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Arkadiusz Olszewski, Kacper Dalkowski i Jakub Kamiński zajęli pierwsze miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXV na etapie rejonowym. Uczniowie zajmując pierwsze miejsce na etapie rejonowym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego XXV, który odbędzie się 23 maja 2023r. w Warszawie.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza z przepisów ruchu drogowego.

    • Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny    edycja XIV

    • Uczniowie z Technikum ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Kamil Grzelak, Kacper Bado i Paweł Matczak w dniu 23 marca 2023 roku reprezentowali naszą szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Mechanicznym edycja XIV. Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny zorganizowany został przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

     Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny składał się z następujących części:

     pisemnej – obejmującej rozwiązanie testu z zakresu mechatroniki;

     praktycznej – obejmującej zaprojektowanie układu pneumatycznego oraz opracowanie projektu w CAD.

    • Olimpiada Techniki Samochodowej  edycja XXIV

    • Uczniowie klasy pierwszej o profilu technik pojazdów samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Łukasz Kalinowski i Alan Kopeć w dniu 24 marca 2023 roku reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Techniki Samochodowej edycja XXIV. Olimpiada Techniki Samochodowej zorganizowana została przez redakcję Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w trybie on-line.

     W trakcie Olimpiady Techniki Samochodowej oceniano wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

    • Turniej Maszyn Wiatrowych

    • Uczniowie klasy trzeciej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Filip Dzwonkowski, Kamil Grzelak, Szymon Kęsy w dniu 15 marca 2023 roku reprezentowali szkołę w eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych. W czasie turnieju oceniano: moc, obroty oraz moment obrotowy maszyny wiatrowej napędzanej wentylatorem tłoczącym powietrze na stanowisku pomiarowym. Uczniowie od podstaw wykonali samodzielnie maszynę wiatrową zgodnie z założeniami regulaminu turnieju. W czasie pomiaru na stanowisku pomiarowym skonstruowana przez uczniów naszyj szkoły maszyna wiatrowa uzyskała następujące wyniki: moc = 2,31W; obroty = 326.2 rpm; moment obrotowy = 0,034 Nm.

    • Olimpiada Wiedzy Technicznej edycja XLIX

    • Uczniowie klasy pierwszej o profilu technik pojazdów samochodowych z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Jakub Kijek, Bartosz Zaleski oraz uczniowie klasy czwartej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Piotr Cebulski, Damian Klonowski, Marcin Laskowski, Michał Lisowski, Maciej Marciniak, Adam Orłowski w dniu 14.11.2022 roku reprezentowali szkołę w zawodach I stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada Wiedzy Technicznej została przeprowadzona na terenie naszej szkoły w trybie on-line. W trakcie Olimpiady zawodnicy musieli wskazać poprawne odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z pośród 6 zadań otwartych. W zadaniach otwartych rozwiązaniem był wynik liczbowy wprowadzony według wskazanej przez system jednostki miary. Olimpiada obejmowała sprawdzenie wiedzy zawodników z zakresu mechaniczno-budowlanego, obejmującego obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo-hutniczy.

    • Czwarte miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXIV na etapie wojewódzkim

    •  

     Uczniowie z klasy trzeciej Technik Mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Damian Klonowski, Michał Lisowski, Adam Orłowski zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn w województwie mazowieckim. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim.

     Reprezentanci naszej szkoły w klasyfikacji grupowej zajęli czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Adam Orłowski.

     W trakcie turnieju oceniana była wiedza: z przepisów ruchu drogowego, z historii polskiej motoryzacji i pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.

    • Olimpiada Techniki Samochodowej edycja XXIII

    • Uczniowie z Technikum ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Michał Chojnowski, Maciej Mierzejewski w dniu 18.03.2022 roku reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Techniki Samochodowej edycja XXIII. Olimpiada Techniki Samochodowej zorganizowana została przez redakcję Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności w trybie on-line.

     W trakcie Olimpiady Techniki Samochodowej oceniano wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

    • Olimpiada Wiedzy Technicznej edycja XLVIII

    • Uczniowie klasy trzeciej o profilu technik mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Piotr Cebulski, Michał Chojnowski, Kamil Gorczyca, Damian Klonowski, Michał Lisowski w dniu 22.10.2021 roku reprezentowali szkołę na Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Olimpiada Wiedzy Technicznej została przeprowadzona na terenie naszej szkoły w trybie on-line. W trakcie Olimpiady zawodnicy musieli wskazać poprawne odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z pośród 6 zadań. Olimpiada obejmowała sprawdzenie wiedzy zawodników z zakresu mechaniki i elektryki.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
   • (+48) 24 366‒99‒91
   • ul. Narodowych Sił Zbrojnych 7, 09-400 Płock Poland
   • 7:00–15:00 (od poniedziałku do piątku)
   • W sprawach rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 sekretariat jest czynny w godzinach 8:00–14:00
  • Logowanie