• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023 r.

Klasy 1 i 2 Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia  na godz. 8:00 (sala gimnastyczna)

Klasy 3 i 4 Technikum oraz 3 klasa Branżowej Szkoły I stopnia  na godz. 9:00 (sala gimnastyczna)

• Memoriał im. Bernarda Szymańskiego w Piłce Nożnej

• W dniu 12.06.2023 r. na boisku MDK „Orlik” w Płocku odbył się Memoriał im. Bernarda Szymańskiego w Piłce Nożnej, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych. W turnieju wzięło udział 6 szkół średnich. Reprezentacja „Elektryka” zajęła 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Oliwier Matyaszek, Adam Więtczak, Kacper Dąbrowski, Szymon Bieńkowski, Jakub Nawrot, Filip Dorobek, Tymoteusz Grzegorowski, Kamil Kraśniewski, Dawid Sobek.

Końcowa tabela turnieju:

1. ZS Centrum Edukacji

2. ZS Technicznych

3. ZSZ im. MSC

4. LO im. St. Małachowskiego

5. ZS Budowlanych

6. LO im. W. Jagiełły

Opiekun grupy — Artur Kapela.

• Zawody pływackie

• W dniu 05.06.2023 r. na pływalni „Jagiellonka” odbyły się zawody pływackie Szkół Średnich — Licealiada w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej 2022/23.

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w konkurencjach indywidualnych w stylu dowolnym i grzbietowym.

Karol Kukliński na dystansie 50 metrów z czasem 39,43 s zajął 3 miejsce w konkurencji chłopców stylem grzbietowym.

Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Oliwier Olczak, Igor Zarzycki, Jaromir Harkavenko oraz Jakub Czapski.

Opiekun grupy: Artur Kapela.

• „Elektryk” Złotą szkołą NBP

• W dniu 31.05.2023 r. NBP ogłosił listę Złotych Szkół NBP. Z przyjemnością informujemy, że na liście znalazła się również nasza szkoła. Zespołowi, który bardzo ciężko pracował przez kilka miesięcy gratulujemy: A. Gortat, K. Żebrowski, K. Łopiński, J. Żurawski, P. Matczak, M. Sieciński. Koordynatorem projektu była p. Ewa Wiśniewska, z którą współpracowała p. A. Zagroba. Elektryk jest Złoty i jest liderem edukacji ekonomicznej.

• OSEhero — warsztaty

• W dniu 01.06.2023 r. klasa II TA i II TE uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu OSEhero organizowanego przez NASK dotyczącego cyberbezpieczeństwa, a temat dotyczył głównie manipulacji i pracy na emocjach ofiar cyberprzestępców na przykładzie „Fake news”. Zajęcia poprowadził pan Dawid Łasiński, znany pod pseudonimem Pan Belfer nauczyciel z Internetu  (zdalne lekcje chemii) — panbelfer.pl.

Warsztaty były szczególnie interesujące, a czas minął niezwykle szybko. Zajęcia zakończyły się quizem, który wygrał uczeń klasy II TE B. Wiśniewski.

Pani Aleksandra Zagroba jedna z tworzących zespół OSEhero została szczególnie wyróżniona w programie i została ambasadorką projektu, a pozostali nauczyciele E. Wiśniewska, T. Wieteska, M. Kajkowski i P. Kuliński zostali liderami dbającymi o cyberbezpieczeństwo w szkole.

Pani Zagrobie gratulujemy, zespołowi dziękujemy za pracę w projekcie i życzymy dalszych sukcesów.