• „Dzień Otwarty w Elektryku”

• Dnia 19 kwietnia 2024 roku odbył się Dzień Otwarty w Elektryku. Szkoła przygotowała dla odwiedzających różne atrakcje, prezentacje i warsztaty, które dały potencjalnym uczniom wyobrażenie o tym, czego się mogą nauczyć i jakie umiejętności zdobędą w trakcie nauki w naszej placówce. Zwiedzający szkołę mogli też obejrzeć wszystkie pomieszczenia, ich wyposażenie i porozmawiać z nauczycielami różnych przedmiotów.

Podczas uroczystości powitania uczniów szkół podstawowych prezentowana była również oferta wyjazdów na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+. Nasza szkoła dostała w styczniu tego roku „Akredytację Programu Erasmus+” i będzie otrzymywać do końca 2027 roku dotację na bezpłatne praktyki naszych uczniów w Hiszpanii i w Niemczech.

Dużym zainteresowaniem cieszył się w tym dniu konkurs specjalny dla naszych gości. Zabawa polegała na przejazdach na czas pojazdem elektrycznym pomiędzy pachołkami ustawionymi na boisku. Pojazd skonstruowali utalentowani uczniowie naszej szkoły. Zabawa podczas konkursu była przednia, bowiem dla podniesienia poziomu trudności na przodzie e-buggy zamontowano poziomo talerz anteny satelitarnej, a w nim umieszczono piłkę. Podczas pokonywania trasy kierowca musiał precyzyjnie manewrować pojazdem, aby piłka nie wypadła z talerza.

To był naprawdę udany dzień. Gościliśmy olbrzymią grupę uczniów z Płocka i okolic. Mamy nadzieję większość z nich spotkać u nas we wrześniu.

Zapraszamy do Elektryka.

• Wycieczka do Warszawy

• We wtorek 16.04.2024 po wiosennej burzy i ulewie ruszyliśmy na wycieczkę do stolicy. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klasy 3 TA i 4 TBCF.

Pierwszym, punktem zwiedzania był Stadion Narodowy. Godzinny spacer pozwolił między innymi zajrzeć do szatni drużyny narodowej, stanąć na płycie stadionu, zasiąść w złotej loży dla VIP-ów…

Kolejne wydarzenie to kondycyjny marsz-spacer i zwiedzanie Starego i Nowego Miasta. Rozpoczęliśmy na ul. Dobrej 56 przy gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, a tak dokładnie w ogrodach znajdujących się na dachu BUF. To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Odwiedziliśmy Kościoły, które są też miejscami pamięci narodowej: Kościół Garnizonowy, Dominikanów na Freta, Katedrę św. Jana Chrzciciela. Zobaczyliśmy pomniki: Powstania Warszawskiego, Pomordowanych na Wschodzie, Nike, kolumnę Zygmunta, Bezdomnego Jezusa. Budynek Banku Polskiego - Reduta powstania 1944r. To naoczna lekcja historii. Dlaczego? Trzeba zobaczyć, robi wrażenie.

Przypadkiem trafiliśmy na uroczystość. Kompania reprezentacyjna, orkiestra Wojska Polskiego, na płycie Placu Defilad przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wizyta prezydent Słowacji Zuzany Caputovej. Werble, hymny państwowe i podniosła atmosfera.

To tylko niektóre punkty z naszego dnia. Wróciliśmy w dobrych humorach z postanowieniem kolejnego wyjazdu.

• Darmowy kurs — Projekt Eko Transport

• W sobotę 20 kwietnia w ramach naszego projektu oferujemy dla naszej społeczności darmowy przejazd operowany przez firmę Jacek Bus na trasie Bielsk – Płock – Bielsk.

Przejazdy będą realizowane ze środków zebranych przez nas na platformie pomagam.pl.

Więcej szczegółów na plakacie i stronie e-podróżnik.pl.

Głównym celem projektu jest uruchomienie linii autobusowej z Bielska do Płocka w weekend oraz promocja transportu publicznego.

Realizatorami projektu społecznego są uczniowie klasy 2 TD: Mariusz Pietrzak, Mateusz Borowski i Fabian Szafrański.

petronews.pl

• Dzień Otwarty z „Elektrykiem”

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, który odbedzie się 19 kwietnia bieżącego roku w godzinach 13:00–16:00.

Na rok szkolny 2024/2025 oferujemy nastepujące kierunki kształcenia:

TECHNIKUM

• Technik informatyk
            • Technik elektryk
            • Technik pojazdów samochodowych
            • Technik programista
            • Technik automatyk

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

• Mechanik pojazdów samochodowych
            • Elektromechanik pojazdów samochodowych
            • Elektryk
          • „Elektryk” podczas Targów Edukacyjnych

• W marcu i kwietniu 2024 roku aktywnie uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych, które były organizowane przez szkoły podstawowe w Blichowie, Małej Wsi i Słubicach. Nasze uczestnictwo w tych wydarzeniach stanowiło doskonałą okazję do prezentacji bogatej oferty edukacyjnej naszej placówki. Podczas Targów zapoznawaliśmy potencjalnych kandydatów z kierunkami kształcenia w naszej szkole.

Najwięcej zapytań dotyczyło kierunku technik pojazdów samochodowych. Ponadto duże zainteresowanie wzbudzał program Erasmus+, który daje uczniom naszej szkoły możliwość bezpłatnych wyjazdów na szkolenia zagraniczne do Berlina i Sewilli oraz kształcenie się w zawodach technik elektryk — budowa domu solarnego, technik pojazdów samochodowych — budowa pojazdów elektrycznych, technik automatyk — budowa robotów oraz technik programista — nauka programowania.

• Finał Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

• 11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza odbył się po raz 20 finał Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TBCF Paweł Matczak i Jakub Żurawski, którzy zajęli wysokie miejsca w półfianale wspomnianego konkursu w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej. Dziś również Paweł i Kuba wykazali się świetną znajomością problematyki europejskiej i znaleźli się w pierwszej piątce konkursu: Paweł był piąty a Kuba trzeci. Opiekunem młodzieży jest pani Ewa Wiśniewska. Gratulujemy!