• O nas

• Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej‐Curie to szkoła z tradycjami, a jej początki sięgają lat 30 XX wieku. Naszym celem jest przede wszystkim dbanie o wszechstronny rozwój intelektualny uczniów i kształcenie ich kompetencji zawodowych oraz społecznych, niezbędnych do funkcjonowania we współczesnym świecie. Uczniowie mają możliwość zdobycia wiedzy i kwalifikacji, ale także rozwoju młodzieńczych pasji i zainteresowań — uczestniczą w konkursach tematycznych, zawodach sportowych, kołach zainteresowań, organizacjach młodzieżowych. Są przygotowywani do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych, podjęcia pracy lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej‐Curie to szkoła, która nie tylko kultywuje tradycje, ale również idąc z duchem czasu i dokonując koniecznych transformacji, zawsze odnajduje się na rynku i pozostaje w czołówce szkół technicznych najchętniej wybieranych przez młodzież.

Naszym uczniom oferujemy:

• doświadczoną i przyjazną kadrę nauczycieli,
      • staranne i rzetelne przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz egzaminu zawodowego,
      • funkcjonalny budynek warsztatów szkolnych z nowoczesnym wyposażeniem, dostosowany do nauki zawodu w branży elektrycznej, mechanicznej, motoryzacyjnej i informatycznej,
      • możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji oraz uczestnictwa w praktykach zagranicznych w ramach projektów unijnych,
      • możliwość odbycia praktycznej nauki zawodu w autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów i wiodących zakładach pracy,
      • możliwość ukończenia kursu prawa jazdy dla uczniów realizujących naukę zawodu w branży motoryzacyjnej,
      • udział w zajęciach pozalekcyjnych oraz wykładach na uczelniach wyższych,
      • poszerzanie wiedzy poprzez udział w wycieczkach krajowych oraz zagranicznych,
      • aktywny udział w kulturalnym życiu miasta oraz w akcjach charytatywnych,
      • opiekę pielęgniarki szkolnej oraz pedagoga i psychologa.
  • Do pobrania