• Liga Lekkoatletyczna Szkół Średnich

• W dniach 3 i 27 października na Stadionie Miejskim w Płocku odbyły się dwa rzuty Ligi Lekkoatletycznej Szkół Średnich w ramach Młodzieżowej Ligi Sportu. Cały cykl Ligi odbył się w październiku gdyż na wiosnę jest planowany remont stadionu. Zawody były organizowane przez płocki MOSiR, uczestniczyło w nich 11 szkół średnich z Płocka. Nasza 14-osobowa reprezentacja zajęła wysokie 3 miejsce zdobywając łącznie 1758 punktów. Wszyscy lekkoatleci z „Elektryka” wykazali się dużym zaangażowaniem poprawiając swoje wyniki z pierwszego rzutu i awansując z 5 na 3 miejsce. Szczególnie wyróżnili się zawodnicy ze sztafety 4×100 m: Paweł Matczak, Kacper Milczarski, Sebastian Jarzębowski i Szymon Woźniak, którzy zajęli 3 miejsce z czasem 48,53 s. Bardzo dobre wyniki osiągnęli także: Kacper Milczarski na 100 m — 11,94 s oraz Tymoteusz Grzegorowski na 400 m — 59,70 s.

Opiekunem drużyny lekkoatletycznej jest M. Stępniewski.

Wyniki indywidualne:

Milczarski Kacper – 3TBCF
            Jarzębowski Sebastian — 2TC
            Woźniak Szymon — 2TC

Naszą szkołę w pierwszym rzucie Ligi reprezentowali także: Mateusz Niski z klasy 4TDP w sztafecie 4×100m oraz Kacper Dąbrowski z klasy 2 TC w skoku w dal.

Wyniki drużynowe po dwóch rzutach Ligi:

1. I LO CNB „Fenix” Płock — 1999 pkt.
            2. ZSCE — 1952 pkt.
            3. ZSZ im. M. Skłodowskiej-Curie — 1758 pkt.
            4. ZST — 1752 pkt.
            5. LO im. W. Jagiełły — 1716 pkt.
            6. III LO — 1589 pkt.
            7. ZSB Nr 1 — 1565 pkt.
            8. I LO PUL Płock — 1464 pkt.
            9. LO im. S. Małachowskiego — 1326 pkt.
            10. ZSUiP — 761 pkt.
            11. IV LO — 232 pkt.
          • Film z budowy pojazdu e-Buggy w Hiszpanii

• Zapraszamy do obejrzenia filmu z budowy pojazdu z napędem elektrycznym (e-Buggy) podczas dwutygodniowych praktyk w Hiszpanii, które odbyły się w dniach 16–30 kwietnia 2022 r. w Sewilli. Na praktyki przyjęła nas szkoła Colegio Salesiano Santisima Trinidad. Wyjechali uczniowie z klas trzecich i drugich w zawodzie technik mechanik i technik pojazdów samochodowych.

Był to już 3 wyjazd z projektu „Szkoła Nowoczesnych Technologii”, realizowanego przez naszą szkołę od 1 października 2020 r. Projekt jest całkowicie finansowany z projektu Unii Europejskiej „Ponadnarodowa mobilność uczniów i kadry kształcenia zawodowego” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

• Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• „(…) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (…)”

— Jan Paweł II

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kieruję w stronę wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji oraz Obsługi najserdeczniejsze podziękowania za pracę pełną poświęceń, za cierpliwość i zrozumienie, za kreatywność, za pasję i zaangażowanie wkładane w wychowanie młodego pokolenia. Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym oraz poważnym wyzwaniem. Młodzi was potrzebują. Oni poszukują wzorców, które byłyby dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtują ich umysły i serca, a nade wszystko domagają się od was przykładu życia. Trzeba, abyście byli dla nich przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie.

Życzę, aby dotychczasowe działania były źródłem satysfakcji i stały się inspiracją do podejmowania nowych wyzwań. Życzę codziennego optymizmu oraz samych dobrych dni.

Z wyrazami szacunku
            mgr Krzysztof Podraska