• W Elektryku „popłynęło dobro”

     • W naszej szkole „płynęło dobro”. Młodzi Krwiodawcy podjęli odpowiedzialną decyzję o podzieleniu się tym co mają najcenniejsze. Na to dobro — bezcenny lek — krew oczekują m.in. chorzy i ofiary wypadków. W Mobilnym Punkcie Poboru Krwi 24.01.2023 r. krew oddało 22 Młodych Bohaterów.

      Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku składa podziękowania: Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej Szkoły i Pani mgr pielęgniarstwa Agnieszce Palusińskiej za kształtowanie humanitarnych postaw wśród młodego pokolenia.
      Pracownikom Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Płocku dziękujemy za współpracę i sprawne przeprowadzenie akcji poboru krwi. Do zobaczenia w maju!

     • Uczniowie na lekcji w NoveKino Przedwiośnie

     • ​Dnia 19 stycznia 197 uczniów i 14 opiekunów wzięło udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcja w kinie” na temat „Kino jako narzędzie manipulacji”. Spotkanie składało się z dwóch części: pierwszej 45-minutowego multimedialnego pokazu, prowadzonego na żywo przez aktorkę oraz drugiej — projekcji filmu fabularnego „Brudna gra” będącego ilustracją, podsumowaniem i komentarzem do lekcji.​​​​​

      Uczniowie na spotkaniu poznali techniki manipulacyjne stosowane w kinie na przestrzeni lat, definicję manipulacji i perswazji (różnice i podobieństwa między nimi), najważniejsze zagadnienia dotyczące propagandy w kinie i jej konsekwencje. Na wybranych przykładach filmowych dowiedzieli się, na czym polega technika kreowania wroga poprzez tworzenie podziału na „my-oni”. Poznali na czym polega technika nadmiernego uogólnienia i zobaczyli, jak wygląda stereotypowe przedstawienie postaw ludzi i narodów w filmie. Dowiedzieli się również, w jaki sposób kino posługuje się kłamstwem, by stworzyć pożądany przekaz, jak można wywrzeć wpływ na widza za pomocą elementów humorystycznych i zobaczyli, w jaki sposób może zmienić się przekaz filmu, jeżeli zostanie zastosowana technika selekcji informacji i przemilczenia.

      Wyjście zorganizowały: Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Uczniowie nagrodzeni w Konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

     • Uczniowie Stanisław Czerniejewski i Szymon Kęsy wzięli udział w konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych „Niech prowadzi nas gwiazda tam, gdzie leży Boży Syn”, w którym otrzymali nagrodę specjalną dla szkół ponadgimnazjalnych.

      Nagrody i dyplomy laureatom wręczał bp Szymon Stułkowski. Konkurs był organizowany przez Zespół Organizacji Katolickich i Wyznaniowych tworzący Komitet Organizacyjny XII Orszaku Trzech Króli w Płocku. Kierownikiem Konkursu Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych oraz przewodniczącą jury była s. Dominika Dudzik CSP z wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku. Nagrodzona szopka wykonana była własnoręcznie przez uczniów z blachy i kształtowników stalowych oraz wykonane zostało dla niej podświetlenie pod kierunkiem pana Ryszarda Dzierżawskiego. Uczniowie mogli liczyć na pomoc swoich kolegów oraz opiekunów pana Stanisława Łyzińskiego i panią Aleksandrę Zagroba.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.​​

     • Zwolnieni z teorii

     • Uczestnicy Olimpiady „Zwolnieni z teorii” udzielili wywiadu w radio KRDP. Pani Ewa Wiśniewska, jako jedna z opiekunek przedstawiła projekt, omówiła poszczególne jego fazy oraz korzyści jakie przynosi realizacja Olimpiady „Zwolnionych z teorii” uczniowi, nauczycielowi i szkole. Uczniowie Maciej Żuk, Jakub Kamiński i Kornel Łopiński przedstawili swoje projekty i krótko je omówili.

     • Pracownicy ORLEN Serwis w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku

     • Piątego grudnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku odbyło się spotkanie przedstawicieli ORLEN Serwis z uczniami szkoły. Pracownicy spółki: Przemysław Redliński i Maciej Ziółkowski opowiedzieli uczniom kształcącym się w branżach: elektrycznej i automatycznej, jak wygląda ich praca w ORLEN Serwis. Przedstawili zadania, które na co dzień realizują w swojej pracy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku oraz odpowiedzieli na pytania o praktyczną stronę pracy w spółce.