• Projekt unijny „Zawody przyszłości II”

• W ferie zimowe odbyły się szkolenia dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu unijnego „Zawody przyszłości II”. Szkolenia zostały przeprowadzone przez firmę RENEX z Włocławka dla uczniów w zawodzie technik elektryk, technik teleinformatyk i technik informatyk.

Kursy obejmowały:

1. Nowoczesne metody montażu, konserwacji i napraw pakietów oraz komponentów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach elektrycznych i elektronicznych oraz urządzeniach techniki komputerowej wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w aplikacjach SPACE i militarnych wraz z elementami języka angielskiego technicznego.

2. Montaż/demontaż i regenerację komponentów BGA w tym komponentów pracujących w przestrzeni kosmicznej wraz z elementami języka angielskiego technicznego.

3. Ochronę przed elektrycznością statyczną, a stanowiska monterskie do naprawy zestawu komputerowego oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych wraz z elementami języka angielskiego technicznego.​​​​

W ramach projektu trwa też kurs CISCO dla uczniów w zawodzie technik informatyk i technik teleinformatyk, które jest prowadzony przez firmę „ARTBUD” Andrzej Ruchlewicz z Rzeszowa.

• motocykl
          • Grant w wysokości 5000 PLN na budowę motocykla elektrycznego

• Zespół konkursowy „Eko Producenci” w składzie: Kacper Kisielew, Jakub Bombała, Adam Gortat, Stanisław Czerniejewski pod opieką nauczyciela Jarosław Rumianowskiego zdobyli w ramach Akademii Fundacji BOŚ grant w wysokości 5000 zł na budowę motocykla elektrycznego.
            Pojazd o regulowanym kącie pochylenia główki ramy będzie napędzany silnikiem typu BLDC, wbudowanym w tylne koło. Źródłem zasilania będzie pakiet złożony z ogniw litowo-jonowych.

• Elektryk na pompie

• W czwartek 191 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu oraz treningu z trenerką fitness Patrycją Adamczyk z Activ Life Płock. Spotkanie odbyło się w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii — projekt „Elektryk na pompie”. Wizytę zorganizowali uczniowie klasy 4TEP: Jakub Kamiński, Mateusz Kędra, Adam Krajewski, Wiktor Jeziak, Jakub Grzelak,  Bartosz Dolny, Sebastian Błaszczyk, Paweł Strupczewski, Stanisław Czerniejewski i Łukasz Zagórski, a uczniów wspierały nauczycielki: Ewa Wiśniewska i Aleksandra Zagroba. Zapraszamy na naszego FB, Instagrama i TIK TOKA.