• Pogrzeb Pani Zofii Grabarczyk. Dnia 07.02.2024 r.

  • Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 90 lat odeszła na wieczny spoczynek Pani Zofia Grabarczyk, członek wielkiej Czerwonokrzyskiej Rodziny.Od 1950 roku przez 31 lat Pani Zofia Grabarczyk kierowała płockim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. To ogromna strata dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Przedstawiciele Szkolnego Koła PCK „Elektryk” mieli zaszczyt czynnie uczestniczyć w uroczystości. Niech spoczywa w pokoju.

   • Odaj krew, Ratuj życie
   • Odaj krew, Ratuj życie

   • W dniu 30.01.2024 uczeń SK PCK Mateusz Smolarek reprezentował szkołę i pomagał podczasakcji Honorowego Krwiodawstwa, która miała miejsce przed Ratuszem w Płocku. Dziękujemy OR PCK za zaproszenie na tą akcję.

   • Koncert WOŚP w Galerii Mosty

   • Dnia 27.01.2024 członkowie SKPCK Elektryk, Jakub Gajewski i Nikodem Berliński na zaproszenie OR PCK w Płocku wzięli udział w koncercie WOŚP w Galerii Mosty. Uczniowie naszej szkoły pomagali w pokazach pierwszej pomocy i zbieraniu pieniędzy do puszek WOŚP. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej akcji.

   • Narodowe Święto Niepodległości

   • Uczniowie z naszego szkolnego koła PCK aktywnie wzięli udział w obchodach 11 listopada. Wspólnie uczcili bohaterów, złożyli wieńce i oddali hołd tym, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Ich zaangażowanie stanowiło wyraz szacunku dla narodowych tradycji.

   • Jedyna taka Fabularna gra w Płocku

   • 13.10.2023r. jako Wolontariusze SK PCK ELEKTRYK czynnie braliśmy udział w wydarzeniu: Fabularna gra miejska "Bądź świadomy, bądź aktywny, bądź z nami". Uczestnicy z różnych płockich szkół musieli zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z historią PCK, informacjami o nim oraz z pierwszą pomocą. To właśnie wtedy Dzieci z Przedszkola nr 12 wraz z Wychowawczyniami przejęły w imieniu wszystkich dzieci i młodzieży opiekę nad Dębem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.  Dostaliśmy oficjalne podziękowaniaza pomoc w organizacji fabularnej gry miejskiej.

  • Wakacje SK PCK.

  • Czas wolny od szkoły nie jest dla nas czasem wolnym od pomocy, szkoleń, szlifowania umiejętności, rozwijania pasji i poznawania nowych, ciekawych ludzi.Dlatego też chętnie braliśmy udział w przedsięwzięciach podejmowanych przez Oddział Rejonowy PCK.

    

   4.07.2023r. nasz uczeń, członek SK PCK ELEKTRYK, Mateusz Smolarek brał udział w pokazach pierwszej pomocy dla dzieci. Odbywały się one podczas akcji organizowanej przez Akademię Lwa Honorka pod tytułem "XI WAKACYJNA PRZYGODA Z BEZPIECZEŃSWEM" w V Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Łukasiewicza. Bardzo dziękujemy za zaproszenie od Oddziału Rejonowego PCK w Płocku.

    

   19.07.2023r. podczas akcji "XI WAKACYJNA PRZYGODA Z BEZPIECZEŃSWEM".SK PCKELEKTRYKreprezentował Jakub Gajewski, który na punkcie kontrolnymbył pozorantem. Sama akcja polegała na edukacji dzieci i młodzieży w zakresie ogólnie rozumianego bezpieczeństwa i odbywała się ona m.in. na ul. Misjonarskiej 22 w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK. Dzięki zaproszeniu ze strony Oddziału Rejonowego PCKmogliśmy ponownie uczestniczyć w przedsięwzięciu.

    

   27.07.2023r.w Osadzie Młynarza w Radotkach uczestniczyliśmy w zakończeniu"XI WAKACYJNEJ PRZYGODY Z BEZPIECZEŃSWEM".Na miejscu dzieci uczestniczące w akcji mogły przypomnieć sobie RKO, ale również uczestniczyły w grach i zabawach. Ponownie w akcji brał udział nasz uczeń Jakub Gajewski. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w tym festynie.

    

   13.08.2023r. w gminie Bodzanów podczas Dnia Promocji Zdrowia,odbyły się pokazy udzielania RKO.Naszym reprezentantem na tej akcji byłuczeń Łukasz Garlicki. Bardzo dziękujemy OR PCK Płock za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

    

   29.08.2023r. OR PCK dołączyło do ogólnopolskiej Akcji Czysta Wisła, nie mogło nas tam zabraknąć. Chętnie spędziliśmy czas na kolejne inicjatywie edukacyjno-ekologicznej polegającej na sprzątaniu Wisły na całej długości – od źródeł na Baraniej Górze, aż po ujście w Gdańsku. My sprzątaliśmy rzekę w swojej okolicy by pomóc walczyć z falą mikroplastikowych śmieci, które zatruwają rzeki i morza i mają coraz większy wpływ na zdrowie ludzi.

   • Święto Młodzieży PCK - od ponad 100 lat są z nami

   • 25 października Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża ma swoje święto. W tym roku członkowie Szkolnego Koła PCK  z naszej szkoły, czyli Łukasz Garlicki, Nikodem Berliński, Kornel Łopiński, Antoni Nowak, Mateusz Domagalski, Bartek Górnicki, Mateusz Smolarek, Jakub Gajewski, Filip Bujalski, Nikodem Patentas, aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta. Spacer po Płocku z uwzględnieniem miejsc szczególnych dla Polskiego Czerwonego Krzyża i Młodzieży pozwolił na poznanie historii, dobrą zabawę i integrację. W spacerze uczestniczyła Młodzież ze Szkolnych Kół PCK, a także Pani Prezes OR PCK Pani Ewa Domosławska i Przewodnicząca d/s Młodzież PCK przy OR PCK Dr. Marianna Cichocka w Płocku.  

    Dziękujemy Rejonowemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu mającym 100 letnią tradycję.

   • Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca Musieliśmy tam być

   • W tym roku Łukasz Garlicki, Nikodem Patentas, Nikodem Berliński, Jakub Gajewski i Antoni Nowak wolontariusze Szkolnego Koła PCK włączyli się aktywnie do działań podejmowanych przez cały świat w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z innymi wolontariuszami Oddziału Rejonowego PCK w Płocku i Instruktorami Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża promowali pierwszą pomoc i bili rekord w ciągłości trwania RKO na fantomie podczas eventu towarzyszącemu 11 Tumska Dycha. RKO trwała nieprzerwanie przez 3,5 godziny.

    Dziękujemy Rejonowemu Oddziałowi PCK za możliwość brania udziału w tym wydarzeniu.

     

   • Widać Wolontariuszy Pck oraz Instruktorów Pierwszej Pomocy pod namiotem Odziałowu Rejonowego PCK w Płocku oraz phantoma
   • Zdjęcie pokazuje drużyne medyczną
   • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - najlepsi w województwie

   • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Dnia 18 maja 2022 roku, na terenie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, odbyły się rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W zawodach udział brało dziewięć drużyn z płockich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szkolnego Koła PCK: Kuba Cecelski, Mateusz Smolarek, Nikodem Berliński, Bartosz Górnicki i Łukasz Garlicki, który jest kapitanem drużyny oraz rezerwowy Nikodem Patentas. W zawodach towarzyszył nam Sebastian Górecki, który filmem i fotografią uwieczniał nasze sukcesy. Drużyna zajęła I miejsce. Pozwoliło to na udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy na szczeblu wojewódzkim 28 maja 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim. Tam Drużyna Szkolnego Koła PCK zajęła I miejsce. JESTEŚMY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM. Nasze sukcesy zawdzięczamy byłym kapitanom Drużyny Medycznej SK PCK w „Elektryku” – Krzysztofowi Mikołajczykowi i Szymonowi Magierskiemu. Dzięki ich ciężkiej pracy z nami, okupionej niejednokrotnie potem i łzami, osiągnęliśmy sukces smiley. Merytorycznie, mentalnie i duchowo wspierała nas Małgorzata Magierska – opiekun drużyny.