• Zdjęcie pokazuje drużyne medyczną
   • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - najlepsi w województwie

   • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Dnia 18 maja 2022 roku, na terenie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, odbyły się rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W zawodach udział brało dziewięć drużyn z płockich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szkolnego Koła PCK: Kuba Cecelski, Mateusz Smolarek, Nikodem Berliński, Bartosz Górnicki i Łukasz Garlicki, który jest kapitanem drużyny oraz rezerwowy Nikodem Patentas. W zawodach towarzyszył nam Sebastian Górecki, który filmem i fotografią uwieczniał nasze sukcesy. Drużyna zajęła I miejsce. Pozwoliło to na udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy na szczeblu wojewódzkim 28 maja 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim. Tam Drużyna Szkolnego Koła PCK zajęła I miejsce. JESTEŚMY NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM. Nasze sukcesy zawdzięczamy byłym kapitanom Drużyny Medycznej SK PCK w „Elektryku” – Krzysztofowi Mikołajczykowi i Szymonowi Magierskiemu. Dzięki ich ciężkiej pracy z nami, okupionej niejednokrotnie potem i łzami, osiągnęliśmy sukces smiley. Merytorycznie, mentalnie i duchowo wspierała nas Małgorzata Magierska – opiekun drużyny.

   • Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca Musieliśmy tam być

   • W tym roku Łukasz Garlicki, Nikodem Patentas, Nikodem Berliński, Jakub Gajewski i Antoni Nowak wolontariusze Szkolnego Koła PCK włączyli się aktywnie do działań podejmowanych przez cały świat w Światowym Dniu Przywracania Czynności Serca. Przedstawiciele naszej szkoły wraz z innymi wolontariuszami Oddziału Rejonowego PCK w Płocku i Instruktorami Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża promowali pierwszą pomoc i bili rekord w ciągłości trwania RKO na fantomie podczas eventu towarzyszącemu 11 Tumska Dycha. RKO trwała nieprzerwanie przez 3,5 godziny.

    Dziękujemy Rejonowemu Oddziałowi PCK za możliwość brania udziału w tym wydarzeniu.

     

   • Widać Wolontariuszy Pck oraz Instruktorów Pierwszej Pomocy pod namiotem Odziałowu Rejonowego PCK w Płocku oraz phantoma
   • Święto Młodzieży PCK - od ponad 100 lat są z nami

   • 25 października Młodzież Polskiego Czerwonego Krzyża ma swoje święto. W tym roku członkowie Szkolnego Koła PCK  z naszej szkoły, czyli Łukasz Garlicki, Nikodem Berliński, Kornel Łopiński, Antoni Nowak, Mateusz Domagalski, Bartek Górnicki, Mateusz Smolarek, Jakub Gajewski, Filip Bujalski, Nikodem Patentas, aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta. Spacer po Płocku z uwzględnieniem miejsc szczególnych dla Polskiego Czerwonego Krzyża i Młodzieży pozwolił na poznanie historii, dobrą zabawę i integrację. W spacerze uczestniczyła Młodzież ze Szkolnych Kół PCK, a także Pani Prezes OR PCK Pani Ewa Domosławska i Przewodnicząca d/s Młodzież PCK przy OR PCK Dr. Marianna Cichocka w Płocku.  

    Dziękujemy Rejonowemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu mającym 100 letnią tradycję.