• Dzień Otwarty z „Elektrykiem”

     • Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, który odbedzie się 19 kwietnia bieżącego roku w godzinach 13:00–16:00.

      Na rok szkolny 2024/2025 oferujemy nastepujące kierunki kształcenia:

      TECHNIKUM

      • Technik informatyk
      • Technik elektryk
      • Technik pojazdów samochodowych
      • Technik programista
      • Technik automatyk

      SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

      • Mechanik pojazdów samochodowych
      • Elektromechanik pojazdów samochodowych
      • Elektryk
     • Darmowy kurs — Projekt Eko Transport

     • W sobotę 20 kwietnia w ramach naszego projektu oferujemy dla naszej społeczności darmowy przejazd operowany przez firmę Jacek Bus na trasie Bielsk – Płock – Bielsk.

      Przejazdy będą realizowane ze środków zebranych przez nas na platformie pomagam.pl.

      Więcej szczegółów na plakacie i stronie e-podróżnik.pl.

      Głównym celem projektu jest uruchomienie linii autobusowej z Bielska do Płocka w weekend oraz promocja transportu publicznego.

      Realizatorami projektu społecznego są uczniowie klasy 2 TD: Mariusz Pietrzak, Mateusz Borowski i Fabian Szafrański.

      petronews.pl

     • „Elektryk” podczas Targów Edukacyjnych

     • W marcu i kwietniu 2024 roku aktywnie uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych, które były organizowane przez szkoły podstawowe w Blichowie, Małej Wsi i Słubicach. Nasze uczestnictwo w tych wydarzeniach stanowiło doskonałą okazję do prezentacji bogatej oferty edukacyjnej naszej placówki. Podczas Targów zapoznawaliśmy potencjalnych kandydatów z kierunkami kształcenia w naszej szkole.

      Najwięcej zapytań dotyczyło kierunku technik pojazdów samochodowych. Ponadto duże zainteresowanie wzbudzał program Erasmus+, który daje uczniom naszej szkoły możliwość bezpłatnych wyjazdów na szkolenia zagraniczne do Berlina i Sewilli oraz kształcenie się w zawodach technik elektryk — budowa domu solarnego, technik pojazdów samochodowych — budowa pojazdów elektrycznych, technik automatyk — budowa robotów oraz technik programista — nauka programowania.

     • Finał Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

     • 11 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza odbył się po raz 20 finał Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TBCF Paweł Matczak i Jakub Żurawski, którzy zajęli wysokie miejsca w półfianale wspomnianego konkursu w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej. Dziś również Paweł i Kuba wykazali się świetną znajomością problematyki europejskiej i znaleźli się w pierwszej piątce konkursu: Paweł był piąty a Kuba trzeci. Opiekunem młodzieży jest pani Ewa Wiśniewska. Gratulujemy!

     • Życzenia świąteczne

     • Całej społeczności „Elektryka” oraz przedstawicielom wszystkich Firm, z którymi Szkoła współpracuje, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: spokojnych i radosnych Świąt. Niech los pomaga Państwu zrealizować wszystkie plany i spełnić nawet te najskrytsze marzenia tak, abyście w każdej chwili mogli odnajdywać szczęście.

      Życzy Krzysztof Podraska
      Dyrektor ZSZMSC w Płocku

     • Pierwszy Dzień Wiosny z "Elektrykiem"

     • Dwudziestego pierwszego kwietnia odbył się Pierwszy Dzień Wiosny z Elektrykiem! 🌸🔌 Zaproszeni goście zapoznali się z ofertą edukacyjną, poznali kierunki kształcenia, zwiedzili pracownie oraz wzięli udział w lekcjach otwartych. Specjalnym gościem był pan Marcin Petera, współtwórca projektu budowy samochodu sportowego ścigającego się w zawodach na 1/4 mili. 🏎💨 Samochód z pewnością zrobił duże wrażenie na obecnych w tym dniu gościach.

      Zapraszamy na Drzwi Otwarte w kwietniu! 🚪✨

     • 3 edycja "Elektryk Liga - tenis stołowy" dobiegła końca - mamy nowego MISTRZA!

     • We wtorek 12 marca w Sali Gimnastycznej odbyło się oficjalne zakończenie szkolnego turnieju "Elektryk Liga - tenis stołowy". 41 uczniów przez cztery miesiące walczyło o wejście do wielkiego finału, w którym został wyłoniony nowy Mistrz Szkoły - JAKUB CZAPSKI z klasy V TAP! Na drugim miejscu jak rok temu uplasował się Filip Zdziemborski IV TD. Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Woźniak III TC a finałową klasyfikację zamknął Kacper Matczak IV TA. Finaliści odebrali statuetki i nagrody z rąk Pana Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku - Krzysztofa Podraski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej walki w duchu fair play! Kolejna edycja zaplanowana jest na przyszły rok szkolny, na którą już serdecznie zapraszamy!

      Klasyfikacja końcowa:

      1. Jakub Czapski (V TAP)

      2. Filip Zdziemborski (IV TD)

      3. Szymon Woźniak (III TC)

      4. Kacper Matczak (IV TA)

     • „Elektryk” na GPW

     • W dniu 05.03.2024 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie wraz z opiekunami: panią Anną Mielczarek-Gomołą, panią Ewą Szóstak oraz ks. Adamem Wardą udali się na wycieczkę edukacyjną na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

      W ramach programu wycieczki uczniowie klas 1 TAC, 1 TBG, 2 TBC oraz 2 TD  poznali fakty i wydarzenia z historii i życia giełdy oraz sposób jej funkcjonowania. Podczas zwiedzania Giełdy Papierów Wartościowych uczniowie mieli możliwość zobaczyć figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Uczestnicy wycieczki wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, mającego na celu poszerzenie wiedzy na temat rynku kapitałowego. Na koniec spotkania zdobytą wiedzę uczniowie utrwalili dzięki wypełnianiu kart pracy.

      Wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych okazała się ciekawym doświadczeniem. W programie wycieczki nie zabrało chwili relaksu jakim był seans filmowy w multikinie.

     • ELEKTRYK — AKTUALNYM MISTRZEM W BADMINTONA

     • W piątek 16 lutego 2024 r. odbyły się zawody Młodzieżowej Ligi Sportowej w „Badmintona” zorganizowane przez MOSiR w Płocku. Turniej został rozegrany na Hali sportowej ZST „70” Zawodnicy zostali podzieleni na 2 grupy, aby później walczyć w systemie pucharowym o końcowe miejsca. W klasyfikacji końcowej w kategorii szkół średnich nasza Szkoła była najlepsza. Dla tak wysokiej lokaty ELEKTRYKA decydujące znaczenie miało najwyższe indywidualne miejsce gdzie byliśmy bezkonkurencyjni za sprawą Jakuba Czapskiego, który wygrał wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednego seta! Drugi z uczniów Bartosz Jaskólski uległ w finale pocieszenia zajmując drugie miejsce. W ogólnej klasyfikacji zajął 6 pozycję. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za sportową walkę oraz postawę Fair Play.

      Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Czapski (V TAP) oraz Bartosz Jaskólski (V TBFP)

      Opiekun: Tomasz Kozyra

     • ORLEN OCHRONA DOŁĄCZYŁA DO GRONA PARTNERÓW SZKOŁY

     • W dniu 7 lutego 2024 został oficjalnie podpisany List Intencyjny o współpracy ORLEN OCHRONA z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie. Spółkę z grupy ORLEN reprezentowała Pani Agnieszka Okołowicz Prezes Zarządu oraz Pan Rafał Przybylski członek Zarządu. Zespół Szkół reprezentował Dyrektor Krzysztof Podraska. Podpisany LIST Intencyjny jest potwierdzeniem dotychczasowej nieformalnej współpracy Szkoły z firmą na gruncie staży zawodowych dla uczniów Szkoły. W obecnej formie współpraca została poszerzona o zajęcia tematyczne prowadzone przez pracowników OCH, zgodne z podstawa programową w zawodzie technik elektryk, technik automatyk. Dzięki tym zajęciom oraz wycieczkom tematycznym organizowanymi przez OCH zostanie poszerzona baza środków dydaktycznych Szkoły a sam proces edukacyjny młodzieży zostanie wzbogacony o nowe umiejętności.

     • ORLEN z wizytą w „Elektryku”

     • W dniu 30 stycznia 2024 w progach naszej Szkoły z gościnną wizytą pojawili się przedstawiciele ORLEN SA oraz ORLEN SERWIS. Podczas spotkania z uczniami klas o profilu elektrycznym oraz automatycznym Nasi gości opowiedzieli o możliwości podjęcia pracy w ORLEN SA oraz ORLEN SERWIS. Została zaprezentowana ścieżka awansu zawodowego. Jednymi z prelegentów spotkania byli aktualni pracownicy „działu produkcji”, którzy opowiedzieli o własnych doświadczeniach oraz korzyściach pracy w renomowanej firmie sygnowanej marką ORLEN. Ilość pytań zadawanych przez uczniów już po spotkaniu jest dowodem na to, że takie spotkania są potrzebne oraz wzmacniają potrzebę edukacji na kierunkach technicznych. Jako ZSZMSC cieszymy się, że możemy współpracować z ORLEN SA w procesie edukacji młodych ludzi.

      Krótka relacja ze spotkania w naszej placówce oraz innych placówek z regionu płockiego jest zamieszczona w powyższym filmie udostępnionym przez ORLEN SA.

     • XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

     • W dniu 12 lutego 2024 odbył się  XLVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” - eliminacje miejskie.

      Jakub Smoliński Uczeń klasy 5 Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie reprezentował naszą szkołę. Efekt końcowy to drugie miejsce – gratulujemy!!!

      Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zostały zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Trzepowa koło Płocka. Turniej składał się z części pisemnej oraz ustnej. Tematyka Turnieju obejmowała wiedzę z zakresu: historii ochrony przeciwpożarowej, historii Ochotniczych Straży Pożarnych, Związku OSP Rzeczpospolitej Polskiej, prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, organizacji szeroko pojętego ratownictwa.

     • Konkurs Programistyczny „Gigathon”

     • ​​​​​Michał Borzuchowski uczeń klasy 3 TF  (technik programista) dzięki swej wytężonej pracy oraz ogromnym umiejętnościom znalazł się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, w ramach projektu Giganci Programowania.

       

      Konkurs Programistyczny „Gigathon” to konkurs dla wybranych (najlepszych) programistów z całego kraju, który odbywał się w dniu 3 luty 2024 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Równolegle dla opiekunów uczestników konkursu odbyła się konferencja tematyczna pt. „Rola szkoły w kształtowaniu kompetencji przyszłości”.

      Gigathon to największy tego typu konkurs, pod patronatem takich instytucji jak: NASK, ORE, GovTech, Ministerstwo Edukacji.

      Zachęcamy naszych uczniów do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu.

     • NOARK SPEŁNIA MARZENIA SZKÓŁ

     • Uczniowie klasy I TBG na kierunku Technik Automatyk wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Firmę NOARK. Przez cały styczeń można było głosować na najlepsze projekty, które zostały zgłoszone do konkursu przez drużyny szkolne z terenu całego kraju. Jury złożone z pracowników NOARK Electric zadecydowało o ostatecznym rankingu i wybrało 3 najlepsze projekty.

      MAMY TO!!!

      Uczniowie klasy pierwszej, z kierunku, który dopiero raczkuje w Naszej Szkole zdobyli III miejsce. To świadczy tylko o jednym, a mianowicie ZSZMSC czyli popularny „Elektryk” kształci na wysokim poziomie a młodzież swoje pasje łączy z nauką.

      Dziękujemy wszystkim za wsparcie podczas głosowania 😊 a Firmie NOARK za docenienie naszego projektu.

     • Pogrążeni w wielkim smutku…

     • Ś.P.
      Jakub Łopatowski

      ZMARŁ DNIA 25 STYCZNIA 2024 r.

       

      Z przykrością informujemy, że dnia 25.01.2024 r. przeżywszy 45 lat zmarł Jakub Łopatowski. Zawiadamia pogrążona w smutku najbliższa Rodzina.

       

      Pogrzeb

      02.02.2024 (Piątek)
      Godzina 12:00


      Msza św. Żałobna zostanie odprawiona w kościele św. Krzyża (Podolszyce Północ), po czym nastąpi przewiezienie urny z prochami do grobu na cmentarz Grabówka.

       

      Parafia Rzymskokatolicka Świętego Krzyża, ul. Kutrzeby 2A
      Płock

       

      https://nekrolog.eklepsydra.pl/powiadomienie/G0IVF3170VFU

      Pogrążeni w wielkim smutku i pełni żalu informujemy, że w dniu 25 stycznia 2024 roku zmarł śp. Jakub Łopatowski, wieloletni nauczyciel, ulubiony wychowawca pokoleń młodzieży i Kierownik Szkolenia Praktycznego, nasz Drogi Kolega i Przyjaciel.

     • DIECEZJALNY KONKURS PLASTYCZNY RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

     • Wydarzeniem towarzyszącym Orszakowi Trzech Króli był Diecezjalny Konkurs Plastyczny Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. W tym roku przypada  800. rocznica budowy pierwszej szopki przez św. Franciszka z Asyżu we włoskim Greccio w 1223 r.

      Komisja Zespołu ds. Diecezjalnego Konkursu Plastycznego Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” powołana przez Komitet Organizacyjny XIII Orszaku Trzech Króli w Płocku na posiedzeniu 3. stycznia 2024 r. dokonała wyboru i klasyfikacji prac spośród wszystkich prac biorących udział w Konkursie.

      Nasi uczniowie Szymon Kęsy, Krystian Kowalski i Arkadiusz Olszewski otrzymali wyróżnienie za wykonanie szopki bożonarodzeniowej w kategorii szkół ponadpodstawowych.

      Konkurs objęty był Patronatem honorowym przez:
      Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego;
      Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika;
      Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelię Michałowską.

     • 32 Finał WOŚP w Elektryku

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagościła w naszym „Elektryku” W piątek tj. 5 stycznia 2024 r. na sali gimnastycznej odbył się kolejny koncert zorganizowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 32 finał „Płuca po pandemii gramy dla dzieci i dla dorosłych”. Z uwagi na ilość chętnych do udziału, koncert został zagrany dwukrotnie tak aby wszyscy bezpiecznie mogli go zobaczyć. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. To już tradycja, że koncert w naszej Szkole przyciąga młodzież, która chętnie pomaga potrzebującym.

      Dla społeczności szkolnej wystąpili: Bartosz Peciakowski, uczeń klasy V TDP oraz absolwenci "Elektryka" - Rafał Marszałek i Jakub Tomczak. Grających wsparł ojciec jednego z naszych uczniów pan Michał Bohdan. Wokalnie koncert uświetnili: Ola Wronowska, Joanna Bohdan oraz Maciej Bohdan, który jest uczniem klasy V TAP.

      Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Ireny Zielińskiej oraz Idy Petery. Zaangażowani uczniowie to Nikodem Patentas i Mikołaj Popiłko.

      Organizatorzy tegorocznego koncertu na rzecz WOŚP bardzo dziękują społeczności szkolnej za przybycie na koncert, zaangażowanie oraz bezinteresowną pomoc ulokowaną w WOŚP-wej puszce. SIEMA!!!