• Harmonogram zebrań z rodzicami — listopad 2021

     • Zebrania z rodzicami będą odbywały się według podanego poniżej harmonogramu. Bardzo prosimy o punktualne przybycie na spotkanie i przestrzeganie Procedury bezpieczeństwa w okresie epidemii COVID-19 zamieszczonej na stronie internetowej Szkoły.

      (obowiązuje dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły oraz zakrywanie ust i nosa).


      Zebrania dla rodziców klas pierwszych – 15.11.2021 (poniedziałek)

      16:30 – klasa I TA (wejście D1) – wychowawca p. Krzysztof Baryła (sala 219)

      16:30 – klasa I TC (wejście D2) – wychowawca p. Hanna Krzewińska (sala 114)

      16:35 – klasa I TD (wejście D1) – wychowawca p. Katarzyna Siemieniako (sala 34)

      16:35 – klasa I TE (wejście D2) – wychowawca p. Ida Petera (sala 119)

      16:40 – klasa I TF (wejście D1) – wychowawca p. Paweł Kowalski (sala 103)

      16:40 – klasa 1 abc (wejście D2) – wychowawca p. Sławomir Kąpiński (sala 214)


      Zebrania dla rodziców klas drugich – 16.11.2021 (wtorek)

      16:30 – klasa II TA (wejście D1) – wychowawca p. Damian Lewandowski (sala 219)

      16:30 – klasa II TBCF (wejście D2) – wychowawca p. Mariusz Stępniewski (sala 101)

      16:35 – klasa II TD (wejście D1) – wychowawca p. Marek Kajkowski (sala 206)

      16:35 – klasa II TE (wejście D2) – wychowawca p. Agnieszka Kulikowska (sala 106)

      16:40 – klasa 2 abc (wejście D1) – wychowawca p. Tomasz Zagroba (sala 34)

      16:40 – klasa 3abcG (wejście D2) – wychowawca p. Jolanta Kasprzak (sala 214)

      16:45 – klasa 3 abcP (wejście D1) – wychowawca p. Stanisław Łyziński (sala W4)

      16:45 – klasa III TEP (wejście D2) – wychowawca p. Aleksandra Zagroba (sala 106)


      Zebrania dla rodziców klas trzecich – 17.11.2021 (środa)

      16:30 – klasa III TAG (wejście D1) – wychowawca p. Ewa Paczkowska (sala 34)

      16:30 – klasa III TAP (wejście D2) – wychowawca p. Ewa Twarda – Wojda (sala 119)

      16:35 – klasa III TBFG (wejście D1) – wychowawca p. Artur Kapela (sala 3)

      16:35 – klasa III TBFP (wejście D2) – wychowawca p. Krzysztof Nejman (sala 115)

      16:40 – klasa III TDG (wejście D1) – wychowawca p. Adam Milewski (sala 101)

      16:40 – klasa III TDP (wejście D2) – wychowawca p. Piotr Kuliński (sala 219)

      16:45 – klasa III TEG (wejście D1) – wychowawca p. Marek Witek (sala 219)


      Zebrania dla rodziców klas czwartych – 18.11.2021 (czwartek)

      16:30 – klasa IV TA (wejście D1) – wychowawca p. Małgorzata Baryła (sala 215)

      16:30 – klasa IV TBEF (wejście D2) – wychowawca p. Tomasz Kozyra (sala 3)

      16:35 – klasa IV TC (wejście D1) – wychowawca p. Marta Kapela (sala 101)

      16:35 – klasa IV TD (wejście D2) – wychowawca p. Tomasz Wieteska (sala 203)

      16:40 – klasa IV TD1 (wejście D1) – wychowawca p. Mariusz Lesiuk (sala 119)

      16:40 – klasa IV TE (wejście D2) – wychowawca p. Oliwia Wojciechowska (sala 32)

     • Akcja „Szkoła pamięta”

     • Uczniowie płockiego „Elektryka” od lat opiekują się grobem Maurycego Szymańskiego — powstańca styczniowego, który po tym narodowym zrywie został zesłany na Syberię. Grób powstańca znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kobylińskiego.

      W tym roku szkolnym, kolejny już raz Szkoła dołączyła do akcji MEN „Szkoła pamięta”. W środę 27 października uczniowie klasy 3 TDP pod opieką pani Oliwii Wojciechowskiej, uporządkowali grób powstańca. Zapalili znicze i ustawili chryzantemy. Następnie uczcili bohatera minutą ciszy i modlitwą, oddając tym samym hołd i szacunek, wyrażając tym samym pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

      Uczniowie klas 3 TAG i 3 TBFG włączyli się do akcji przygotowując prezentacie multimedialne: „Święto Wszystkich Świętych” i „Obrona Płocka w 1920 r.”, które umieszczone zostały na stronie Internetowej Szkoły.

     • Pomoc dla uchodźców i uchodźczyń na granicy

     • Płocki POKiS zorganizował akcję zbiórki potrzebnych rzeczy dla ludzi koczujących na naszej wschodniej granicy. Kierowani odruchem współczucia dla bliźnich uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej akcji. Zrobiliśmy składkę, z której uzyskaliśmy 370 zł. Dołożyliśmy z funduszy Samorzadu Uczniowskiego kolejne pieniądze i za 615 zł zakupiliśmy koce, karimaty, jedzenie dla dorosłych i dla dzieci, wodę mineralną. W dniu 22 października dostarczyliśmy wszystko na miejsce zbiórki. Dostaliśmy od organizatorów wielkie podziękowania.

      Wiadomo, na naszych uczniów można liczyć.

     • Otwarci na dobro

     • W dniach 15–16.10.2021 r. Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż zbiórce żywności pod hasłem „Otwarci na dobro”. Zbiórka odbyła się w Auchan Płock.

     • City Coders Hackathon Płock — IV edycja

     • 9 i 10 października 2021 roku w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki przy ul. Jakubowskiego odbył się czwarty maraton programistyczny Hackaton Płock 2021. Pasjonaci programowania mieli unikalną okazję stworzenia aplikacji, która podniesie komfort życia mieszkańców i usprawni ich komunikację z Urzędem. Uczestnicy tworzyli rozwiązania programistyczne w trzech obszarach tematycznych:

       Ekologia — rozwiązania ekologiczne poprawiające jakość życia w mieście;

      – Bezpieczeństwo — bezpieczeństwo jest kluczową kwestią nowoczesnego miasta i ma znaczący wpływ na komfort życia jego mieszkańców;

       Nowa normalność — rozwiązania związane z pandemią COVID-19.

      Uczestnicy maratonu dobrani w 3 osobowe grupy mieli niespełna 40 godzin na stworzenie aplikacji, która zwiększy komfort życia mieszkańców. Wykorzystując nie tylko swoje umiejętności informatyczne, ale sprawdzając także swoją kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, pod presją czasu tworzyli swoje niepowtarzalne i nowatorskie rozwiązania. W trakcie maratonu uczestników wspierali mentorzy (eksperci z różnych dziedzin), którzy przekazywali niezbędną wiedzę i pomagali usprawnić tworzone rozwiązania.

      W imprezie uczestniczyło 36 zespołów. Miło mi ogłosić, że naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, ekipa z klasy 1TF „PAYK PROGRAMMERS”, 3TDP „TDP”, oraz z klasy 4TD i 3TDG „ELEKTRYK”.

      TDP

      Mateusz Borucki

      Maciej Żuk

      Roland Sobczak

      Uczniowie stworzyli aplikację: Food Sharing — za pomocą aplikacji można dodawać i wyszukiwać ogłoszenia o możliwości oddania nadmiarowej ilości żywności. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość marnowanej żywności.

      PAYK PROGRAMMERS

      Adam Rosmanowski

      Mateusz Smolarek

      Uczniowie stworzyli aplikację: Rubbish Alert — za pomocą aplikacji można zarządzać odbiorem śmieci, informuje między innymi co można wrzucić do danego kontenera na śmieci.

      ELEKTRYK

      Krzysztof Maślankowski

      Dominik Szkopek

      Sebastian Ozimkowski — 3TDG

      Uczniowie stworzyli aplikację: City Game  wspomaganie rozwoju turystyki poprzez elektroniczną wersję gry miejskiej. Zastąpienie tradycyjnego papieru aplikacją.

     • „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

     • 4 września 2021 roku uczniowie reprezentujący społeczność szkolną „Elektryka” wzięli udział w kolejnej, jubileuszowej 10 edycji akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy fragmenty powieści „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

      W rolach głównych — płoccy politycy, dyrektorzy miejskich placówek, ludzie kultury i uczniowie szkół.

      Nasi uczniowie Piotr Jaworski i Marcin Pampuch z klasy 3 TBFG wcielili się w postaci Hanki i Meli.

      „Moralność Pani Dulskiej” to powieść wyjątkowa. Autorka na kartach powieści potępia obłudę, zakłamanie i hipokryzję, które stały się powszechnymi cechami człowieka.

      Czytając powieść odnajdujemy w niej komizm, ale także gorzką ironię. Autorka precyzyjnie maluje różnorakie postaci niosąc ze sobą uniwersalne przesłanie moralne — uczciwość i sprawiedliwość każe potępiać zło.

     • „Kartka z Powstania”

     • 21 września 2021 r. uczniowie klas IV TC i IV TE wzięli udział w niezwykłym pokazie. W płockiej Mediatece miała miejsce prezentacja filmu ukazującego powstanie warszawskie, był to niezwykły film!

      Wirtualna rzeczywistość, za pośrednictwem specjalnych gogli, oszukuje ludzkie zmysły, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w inną przestrzeń — w sam środek powstania warszawskiego.

      Poznali ważny epizod z życia jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego ps. „Sabała”. 

      Za sprawą technologii VR uczniowie stali się uczestnikami tych zdarzeń, „weszli” pomiędzy bohaterów, mogli poczuć się jak oni.

     • Sprzątanie Świata 2021 pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”

     • Akcja Sprzątanie świata-Polska, została opatrzona hasłem: Myślę, więc nie śmiecę. autora plakatu tegorocznej edycji Akcji, Andrzeja Pągowskiego, polskiego artysty, inspiracja twórcza zawiodła nie w czasy kartezjuszowskiego Cogito ergo sum, a 140 lat wstecz od dzisiaj, kiedy to Auguste Rodin, francuski rzeźbiarz, stworzył swojego Myśliciela, rzeźbę, która przeniknęła do kultury powszechnej.

      W tegorocznej akcji szczególnie zwraca się uwagę na odpady plastikowe.W ostatnich latach plastikowe  opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach. Wychodząc na spacer bardzo często napotykamy porzucone plastikowe butelki (PET), woreczki i reklamówki foliowe, oraz jednorazowe kubeczki. Ich rozkład w środowisku naturalnym zajmuje od 100-1000 lat, a nawet dłużej.

      Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

     • Dzień Edukacji Narodowej – życzenia Prezydenta Miasta Płocka

     • Szanowni Państwo,
      Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy,
      Pracownicy administracji i obsługi!

       

      W Dniu Edukacji Narodowej serdecznie Państwu dziękuję za Waszą pracę, wykonywaną z wielkim zaangażowaniem i pasją. Jesteście przewodnikami dla dzieci i młodzieży, przekazujecie wiedzę, kształtujecie charaktery i zwracacie uwagę na wartości, którymi należy kierować się w życiu.

      Obecnie przed polskimi nauczycielami, uczniami i samorządami jest wiele wyzwań związanych z edukacją. Chcemy szkoły stawiającej w centrum uczniów i uczennice: ich prawa oraz potrzeby, marzenia i pomysły. Chcemy szkoły nowoczesnej, obywatelskiej i demokratycznej. Przyjaznej dla kadry pedagogicznej, dla młodych ludzi i ich rodziców. Takiej, która motywuje do nauki, rozwija kluczowe kompetencje i przygotowuje do życia we współczesnym świecie.

      Nie do zaakceptowania są pomysły Ministra Edukacji i Nauki, które zakładają m. in. kary więzienia dla dyrektorów szkół, zmiany w prawie oświatowym godzące w nauczycieli, indoktrynowanie uczniów i narzucanie im jednej wizji świata czy stereotypowych podziałów.

      Składając Państwu życzenia mam świadomość, że w tym roku szkolnym czeka Państwa wiele pracy i nieprzewidzianych sytuacji, z którymi będziecie musieli sobie poradzić. Wierzę, że tak jak dotychczas, staniecie Państwo na wysokości zadania.

      Życzę dużo energii do działania, sukcesów i satysfakcji z osiągnięć oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

       

      PREZYDENT Miasta Płocka
      Andrzej Nowakowski

     • Konkurs na projekt maskotki WUF11

     • Interesujesz się grafiką, masz pomiędzy 16 a 25 lat i głowę pełną pomysłów? Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Rusza konkurs, w którym do wygrania jest 15 tysięcy złotych oraz udział w największej światowej imprezie poświęconej tematyce miast.

      Aby wziąć udział w konkursie zaprojektuj i nazwij maskotkę promującą WUF11. Pamiętaj, musi ona nawiązywać do tematyki Światowego Forum Miejskiego. Następnie prześlij do nas swoją pracę na adres: promocja@mfipr.gov.pl. Masz czas do 31 października. Nie zwlekaj, jeśli wygrasz, Twoją pracę zobaczą tysiące, a może nawet setki tysięcy osób!

      Regulamin konkursu znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/konkurs-na-projekt-maskotki-wuf11.

      Światowe Forum Miejskie jest organizowane cyklicznie co 2 lata od 2002 roku. 11. sesja odbędzie się w Katowicach 26-30 czerwca 2022 roku. Organizatorem wydarzenia pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych, jest UN-Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii impreza odbędzie się w Europie Środkowej. Gospodarzami poprzednich edycji WUF były Nairobi, Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin, Kuala Lumpur i Abu Zabi.

      WUF to największa i najważniejsza konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie. Jej celem jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. Wydarzenie jest okazją do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się zdobytymi doświadczeniami. W efekcie powstają rekomendacje dla polityki miejskiej i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast.

      Źródło: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/konkurs-na-projekt-maskotki-wuf11 [dostęp: 2021-10-09T18:30+2:00]

     • Projekt „Poradnictwo rodzinne”

     • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Płocku zaprasza rodziców i młodzież na spotkania z socjoterapeutą w formie indywidualnej i grupowej.

      PORADNICTWO PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNE DLA RODZIN

      Serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież na spotkania z pedagogiem, psychologiem i socjoterapeutą w formie indywidualnej. Oferujemy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia socjoterapeutyczne, Trening Umiejętności Społecznych oraz indywidualne konsultacje, porady dla rodziców.

      POMOC PEDAGOGICZNA

      • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci z rodzin objętych asystentem i uczęszczających do świetlic środowiskowych
      • trening umiejętności wychowawczych dla rodziców mających trudności w tym zakresie
      • wsparcie, edukacja, informacja

      Zajęcia Korekcyjno-kompensacyjne

      Dla kogo: dzieci łatwo rozpraszające się, z dysleksją rozwojową (dysleksja, dysortografia, dysgrafia),
      z zaburzeniami funkcji wzrokowych, słuchowych, ruchowych.

      Zajęcia polegają m. in. na ćwiczeniach poprawiających koncentrację, pamięć, logiczne myślenie, doskonalą sprawność ruchową, manualną, wzrokową, słuchową; kształtują umiejętności z zakresu porównywania, segregowania, samokontroli; wpływają na poprawę czytania, pisania, stosowania poprawnej ortografii a także poprawę liczenia oraz wykonywania średniej trudności działań matematycznych; usprawniają również integrację percepcyjno-motoryczną.

      POMOC PSYCHOLOGICZNA

      • wsparcie emocjonalne, psychoedukacja
      • pomoc w przeżywanych kryzysach
      • trening umiejętności społecznych

      Trening Umiejętności Społecznych

      Dla kogo: dzieci i młodzież nieśmiałe, lękowe, oraz stwarzające problemy wychowawcze.

      Kształtuje on kompetencje emocjonalne i komunikacyjne (m. in. umiejętność rozpoznawania i nazywania odczuwanych emocji, radzenie sobie ze stresem, złością, rozwijanie uważności, poczucia własnej wartości, kształtowanie postaw asertywnych, pozytywnego monologu wewnętrznego, empatii, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i właściwego reagowania na agresję, przemoc). Umiejętności te warunkują pozytywne relacje z innymi ludźmi oraz osiąganie istotnych celów edukacyjnych, prywatnych, a w późniejszym czasie zawodowych.

      Zajęcia socjoterapeutyczne

      Dla kogo: dzieci od 10 roku życia (od IV kl. szkoły podstawowej), konsultacje z asystentami rodzin i rodzicami.

      Do udziału w programie zakwalifikowane (wytypowane) będzie dziecko z rodziny objętej pomocą asystenta rodziny oraz wychowawców świetlic za zgodą rodziców. Pierwsze spotkanie socjoterapeuty obejmuje rozmowę
      z asystentem, wychowawcą, rodzicem w OIK ,w świetlicy lub w miejscu zamieszkania rodziny. W trakcie zajęć
      w warunkach bezpiecznych i kontrolowanych uczestnik będzie miał możliwość zweryfikowania swojego obrazu świata, negatywnych doświadczeń i dysfunkcyjnych wzorców zachowań. Dziecko nauczy się zachowań społecznie akceptowanych, umiejętności nawiązywania i budowania pozytywnych relacji, korzystania ze wsparcia innych ludzi, budowania pozytywnej samooceny i radzenia sobie z trudnościami.

      Zajęcia terapii korekcyjno-kompensacyjnej:

      czwartek: godz. 14:00–16:00, s. terapeutyczna 024/ lub na terenie Świetlicy Środowiskowej

      Spotkania z pedagogiem:

      środa: godz. 13:30–15:30
      kontakt: Magdalena Gołębiewska, tel. 24 364 70 95

      Spotkania z psychologiem oraz Trening Umiejętności Społecznych:

      wtorek: godz. 15:00–17:00, s. 024
      kontakt: Anna Krzysiak, tel. 24 367 19 18

      Spotkania z socjoterapeutą:

      wtorek: godz. 13:00–15:00 sala nr 024
      środa: godz. 14:00–16:00 w OIK lub na terenie świetlicy środowiskowej
      Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wspólna wizyta w środowisku lub na świetlicy środowiskowej (propozycja dla asystentów lub wychowawców świetlic).

      Istnieje również alternatywna forma kontaktu w formie rozmowy (porada, wsparcie, konsultacja, na wybranym komunikatorze internetowym dla młodzieży pragnącej zachować anonimowość w formie „telefonu zaufania”.

      kontakt: Katarzyna Bourokba — OIK, pok. 114 tel. 24 364 70 95

       

      ZAPISY OD WRZEŚNIA
      Zajęcia i wizyty u specjalistów rozpoczną się od 01.10.21 r.
      Zapisy będą przyjmowane przez cały rok szkolny 2021/2022.
      Tel. 24 364 70 95, 24 367 19 18