• Zawody pływackie w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej

• W dniu 07.06.22 r. na terenie pływalni miejskiej „Jagielonka” obyły się zawody pływackie Szkół Średnich w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy wzięli udział w konkurencjach indywidualnych.

W konkurencji 50 m stylem grzbietowym Adam Korpuliński z czasem 36,47 s. zajął 3 miejsce.

W konkurencji 50 m stylem dowolnym Karol Kukliński z czasem 32,15 s. zajął 4 miejsce, minimalnie przegrywając walkę o podium.

Gratuluję podjęcia sportowej rywalizacji oraz udanego występu.

Opiekun grupy: Artur Kapela

• PŁOCKA SZANSA EDUKACYJNA

PROGRAM SKIEROWANY DO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ PONADPODSTAWOWYCH

O STYPENDIUM MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ UCZNIOWIE:

• uczęszczający do szkół dla młodzieży prowadzonych lub dotowanych przez Miasto Płock;
            • posiadający dochód na osobę w rodzinie poniżej 3.100 zł brutto;
            • osiągający dobre i bardzo dobre wyniki nauczania, tzn. średnia ocen co najmniej:
              5,20 — w szkole podstawowej klasy IV–VI,
              5,00 — w szkole podstawowej klasy VII–VIII,
              4,50 — w szkołach ponadpodstawowych;
            • posiadający rachunek bankowy — rachunek bankowy ucznia lub osoby pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym.

WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM PŁOCKA SZANSA EDUKACYJNA
            MOŻNA POBIERAĆ ORAZ SKŁADAĆ W SZKOŁACH
            DO DNIA 5 LUTEGO KAŻDEGO ROKU
            LUB W CZERWCU DO OSTATNIEGO DNIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Druki oraz szczegółowe informacje dotyczące stypendiów można uzyskać w szkołach, na stronie internetowej www.ppo.zjoplock.pl lub w Zarządzie Jednostek Oświatowych ul. 3 Maja 16, 09-402 Płock, tel. 24 364-59-50 lub 24 364-59-51.

Stypendia finansowane z budżetu Miasta Płocka

• Czwarte miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym XXIV na etapie wojewódzkim

• Uczniowie z klasy trzeciej Technik Mechanik z ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie: Damian Klonowski, Michał Lisowski, Adam Orłowski zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego z ponad 400 drużyn w województwie mazowieckim. W dniu 19.05.2022 roku uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali ZSZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na etapie wojewódzkim.

Reprezentanci naszej szkoły w klasyfikacji grupowej zajęli czwarte miejsce. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Adam Orłowski.

W trakcie turnieju oceniana była widza: z przepisów ruchu drogowego, z historii polskiej motoryzacji i pierwszej pomocy. Turniej obejmował również jazdę na czas motorowerem i test Stewarta.

• Aktywna Tablica

• W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku przystąpił do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki — „Aktywna Tablica”. W ramach programu otrzymaliśmy dofinansowanie do zakupu pięciu laptopów dla Technikum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Udział w Programie Aktywna Tablica wpływa na podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK, a dzięki temu na podniesienie standardów jakości pracy szkoły. Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Programu są cennym narzędziem aktywizującym uczniów.

W ramach realizacji Programu Aktywna Tablica utworzono Międzyszkolną Sieć Współpracy nauczycieli stosujących TIK. Jej zadaniem jest wymiana doświadczeń, doskonalenie poprzez zmianę metod i technik nauczania z podających na aktywizujące. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem nauczyciele wypracowali przykłady dobrych praktyk, które zostały upowszechnione w ramach sieci współpracy.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie szkoły uczestniczące w programie Aktywna Tablica, które chcą dołączyć do Międzyszkolnej Sieci Współpracy w zakresie stosowania rozwiązań internetowych.